Pięciolecie TVN24

Wczoraj strzeliła piątka mojej ulubionej stacji – TVN24. Zdaniem dziennikarzy i szefów mediów, którzy codziennie z niego korzystają, pojawienie się TVN24 spowodowało rewolucję na rynku polskiej informacji i podniosło standardy. I jest to niewątpliwa prawda.


Reporterzy, którzy na co dzień korzystają z serwisów TVN24, podkreślają profesjonalizm i użyteczność stacji. Zdaniem Anny Godzwon z Polskiego Radia, dzięki TVN24 znacznie przyspieszyła polityka. „Kiedy są bardzo ważne wydarzenia, to ten +dyktat TVN24+ jest dobry, bo wtedy wszyscy politycy przychodzą w jedno miejsce w którym stoi kamera TVN24 i nie trzeba się za nimi uganiać, tylko przychodzą i komentują, i to jest fajne” – powiedziała. Dodała, że pojawienie się TVN24 bardzo ułatwiło obieg informacji.

Ola Kurowska z Polskapresse podkreśliła z kolei, że przez te pięć lat TVN24 bardzo się rozwinęła. „Jest dobrym źródłem informacji dla milionów Polaków, którzy na bieżąco chcą śledzić ważne wydarzenia” – powiedziała Kurowska. Zaznaczyła też, że TVN24 zmobilizowała do większej konkurencji media, szczególnie telewizyjne. „Widać że TVP3 idzie w tym kierunku” – powiedziała.

Szef Agencji Informacji TVP, która tworzy konkurencyjny kanał TVP- INFO Andrzej Mietkowski podkreśla z kolei, że pojawienie się TVN24 „zmieniło przyzwyczajenia odbiorców, a dziennikarzom ułatwiło życie, pozwalając +onlinowo+ uczestniczyć w większości wydarzeń”. „TVN24 podwyższył też poprzeczkę informacji telewizyjnych, które robione są teraz szybciej i w wyższym standardzie. Jest to konkurencja dla wszystkich telewizji” – powiedział PAP Mietkowski.

Dodał, że odpowiedzią TVP na tę konkurencję ma być uruchamiany kanał TVP-INFO. „Nie będziemy w tej chwili odsłaniali kart, ale będziemy starali się dać godną odpowiedź. Moim zdaniem telewizja publiczna powinna była zająć pole informacji bieżącej dawno temu. Zaspała jednak kilka lat temu, mając potencjał, mając ośrodki, ale jeszcze nie jest za późno” – powiedział Mietkowski. Według niego TVP-INFO powinien wystartować za kilka miesięcy.

W ocenie szefa Informacyjnej Agencji Radiowej Macieja Łętowskiego pojawienie się TVN24 „zmieniło na rynku medialnym wszystko„. „Oni sobie zdobyli sytuację pierwszego źródła informacji. Tak jak PAP jest pierwszym źródłem jeśli idzie o informacje tekstowe to z kolei w mediach elektronicznych takim liderem jest TVN24” – powiedział Łętowski. Jego zdaniem sukces TVN24 wynika m. in. z braku konkurencji w tej dziedzinie. „Sytuacja monopolisty jest bardzo wygodna, ale też rozleniwiająca” – powiedział Łętowski. Dodał, że tak naprawdę pojawienie się TVP-INFO będzie dopiero prawdziwym sprawdzianem jakości dla TVN 24. Jako konsument czekam na tę konkurencję – podkreślił.

Według medioznawcy, Wiesława Godzica powstanie stacji TVN24 może być porównywane do powstania CNN-u w latach 80. „Stacja zmieniła rynek polskich mediów, stworzyła format newsów, który stał się obowiązujący i został przejęty przez inne kanały. TVN 24 to profesjonalizm i najwyższa jakość. W ciągu pięciu lat odnieśli sukces” – powiedział PAP Godzic.

Sam szef TVN24 Adam Pieczyński nie obawia się konkurencji ze strony TVP-INFO. „Rozwijamy się niezależnie do tego co robi konkurencja. Czuję się spokojny, bo mamy znakomity zespół. Niewątpliwie najlepszy na rynku telewizyjnym” – podkreślił. „W ostatnich sześciu miesiącach zwiększyliśmy oglądalność o 50 proc.” – dodał.

Według danych AGB Nielsen Media Research TVN24 ogląda 110,8 tys. osób. Należący do holdingu ITI (właściciel m.in. TVN, portalu Onet.pl i sieci Multikino) TVN24 zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników: dziennikarzy, reporterów, wydawców, producentów, operatorów i montażystów. Pięć lat temu, gdy stacja ruszała, pracowało w niej ok. 250 osób. Serwisy informacyjne w TVN24 aktualizowane są co pół godziny, skróty informacji telewizja podaje na kwadrans przed każdą pełną godziną.

Pięć lat temu, 9 sierpnia, kanał wystartował w samo południe 30- minutowym blokiem informacyjnym, który poprowadziła Anita Werner.

Politycy o tvn24

Co politycy sądzą o TVN 24? Przemysław Gosiewski: od kilku miesięcy da się zauważyć krytykę Rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości – wszystkie opinie.

Ludzie mediów o TVN 24

Tomasz Lis, Marcin Wolski, Marek Sowa, Bogusław Chrabota, Dorota Stanek, Izabella Wiley, Michał Lisiecki, Michał Figurski, Krzysztof Nepelski, Dorota Zmarzlak – kliknij aby poczytać komentarze.

Dziennikarze i branża o TVN 24

Krzysztof Ziemiec, Sławomir Siezieniewski, Witold Kołodziejski, Jacek Żakowski, ks. Kazimierz Sowa, Roman Czejarek, Konrad Ciesiołkiewicz. – wszystkie komentarze.

Mój komentarz: może być tylko jeden: brawo, Marku. Stworzyłeś prawdziwą telewizję, kwintesencję telewizji informacyjnej. I tyle. A Anita Werner jest ponad wszelkie poziomki (ukłony!).
A co do polityki – jasne: stop.jpg

6 myśli w temacie “Pięciolecie TVN24

 1. Najlepsza jest Justyna Pochanke. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Lubie też Werner. Czysty profesjonalizm. Kulturalnego Rymanowskiego. Uśmiechniętą Kalczyńską. Coraz lepszą Tadlę. Na minusie jest za to Grysiak i jej infantylizm i egzaltacja. Jej materiały zwłaszcza gdy bierze się za tematykę kościelną ociekają lukrem i zbędnym patosem. W studiu za to straszy głosem i przerażeniem w oczach. Widz nie wie czy ma wzywać karetkę bo prowadząca mdleje czy zając się swoimi uszami i czym prędzej wyłączyć fonie.

  Polubienie

 2. Gdy zwróciłeś uwagę na te zaśpiewy Redo, zacząłem się w to wsłuchiwać i… tak! Wcześniej tego jakoś nie zauważałem. Ciekawa maniera 🙂
  Można zawołać: Patrycja, re-do!

  Polubienie

 3. Ja mam ogromną słabość do Anity Werner. Po pierwsze, jest niebywale urodziwa (a ja pzrepadam za bardzo wysokimi szczupluteńkimi pannami z inteligenckimi buziami, od których emanuje pewien elegancki dystans do plebsu). Po drugie – robi świetne wywiady – jej „Dama pik” w TVN, to rarytas. Po trzecie, jest starannie wykształcona i cudownie zna języki, w tym polski. Po czwarte, poznałem ją osobiście (bardzo, niestety, przelotnie) i błysnęła wówczas wielkim poczuciem humoru i szaloną łatwością łapania kontaktu. Przepadam za nią.
  Pochanke jest bardzo sprawna zawodowo, co pokazała 11 września; jest też urodziwa, ma doskonały głos, na ogół panuje nad swoją fizycznością. Ale bywa nadto agresywna i jest leciutko zołzowata.
  Redo – ładna, inteligentna i „przyszłościowa”. Tymczasem zanadto „śpiewa”; logopeda niezbędny od zaraz.
  Marciniaka oceniam tak samo jak Paweł. Podobnie z Miecugowem; to niewątpliwie w moim prywatnym rankingu dziennikarz telewizyjny Nr 1 w tym kraju.

  Polubienie

 4. Moja kolejność: Werner, Pochanke, Redo, potem reszta dziewczyn. Oczywiście pod względem urody. Pod względem inteligencji i błyskotliwości na pierwszym miejscu jest Pochanke.
  Do szału doprowadza mnie przerywający co chwilę rozmówcy Marciniak, choć to w tej stacji dość powszechna przypadłość, niestety. Najwyżej cenię Miecugowa (superklasa jako rozmówca, szczególnie w niedzielnych rozmowach z twórcami i naukowcami), lubię poczucie humoru Sianeckiego.
  Tak czy owak, TVN24 to u mnie stacja „defoltowa”.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.