Burza wokół Moniki

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, we wrześniowej ramówce Programu 1 TVP nie ma wywiadów Moniki Olejnik „Prosto w oczy”. Po godzinie 23, kiedy to ostatecznie miał być emitowany program Olejnik, są zaplanowane m.in. program publicystyki kulturalnej i „Wiadomości”. W ramówce, która została już rozesłana przez TVP w celu sprzedaży czasu reklamowego, nie ma śladu wieczornego programu mogącego być rozmową z politykami. Nazwa „Prosto w oczy” w ogóle nie pada.

Z Moniką Olejnik nie udało się nam porozmawiać, jest na urlopie. Anita Gargas, zastępca szefa publicystyki i reportażu TVP 1, pytana przez nas, czy program Moniki Olejnik spadł z ramówki, odmówiła wypowiedzi. Dyrektor TVP 1 Małgorzata Raczyńska nie znalazła czasu na rozmowę.

Wypowiedzi internautów na forum „GW” na ten temat

Mój komentarz: u internautów, odwiedzających forum „GW” (patrz wyżej) dominują uczucia mieszane. Powiem, że i ja mam takie. Z jednej strony nie ulega najmniejszej wątpliwości, że usunięcie programu ma na celu zatkanie gęby opozycji, zwłaszcza „Platformie”, z którą MO wyraźnie sympatyzowała. Jest to więc czyn godny ostrego napiętnowania. Z drugiej strony – nie należę do zwolenników tego typu „wywiadowania”: agresywnego, z tezą, często bez kindersztuby. Wolę wywiad „zobiektywizowany”, na zasadzie uznania, że rolą dziennikarza jest pomóc rozmówcy w przekazaniu własnych poglądów i ujawnieniu swojej osobowości; wyjątek robię dla takich tuzów, jak Oriana Fallaci, ale MO od OF dzielą jednak intelektualnie lata świetlne. Ponadto nie specjalnie przepadam za starszymi paniami, które rżną podfruwajki. W sumie jednak uważam zdjęcie programu za błąd.

Oczywiście: stop.jpg

Reklamy

6 myśli w temacie “Burza wokół Moniki

 1. Hania smoktunowicz to najpiękniejsza i najatrakcyjniejsza dziennikarka w Polsce.To jest prawda- ona to po prostu CUD!!!

  Polubienie

 2. prosto w oczy nie przypadlo mi szczegolnie do gustu. jak lech kaczynski byl tylko (choc jak na niego to „az” lepiej pasuje) ministrem sprawiedliwosci, olejnik zapraszala go nadwyraz czesto do siebie zeby mogl sie nagadac i naszczekac na sld, przysparzajac mu popularnosci. tym mi pani olejnik troche podpadla. poza tym nie podobalo mi sie nagminne przerywanie wypowiedzi gosci, czesto jakby na sile, byle ich wytracic z rownowagi.

  mmm… hanna smoktunowicz… 😉

  Polubienie

 3. Ad 2. Najspokojniejsza z tego towarzystwa jest oczywiście Smoktunowicz. Zresztą to najlepsza – moim zdaniem – prezenterka wiadomości w ogóle, choć trochę „miniasta” (mimikę ma dość – hm… -zamaszystą).

  Polubienie

 4. głupio, ale nie wypada się nie zgodzić, choć MO lubię sprzed lat. Niestety coraz bardziej jak gwiazda- najbardziej słucha siebie. Makowski słusznie zauważa że Pochanke również

  Polubienie

 5. > dziennikarz jest Od Pytania; nie od Odpowiadania.
  Tomasz Lis, Hanna Smoktunowicz, Justyna Pochanke. Wśród powyższych wskaż jedną osobę, która nie pozwala swoim prywatnym poglądom koloryzować przedstawianych materiałów informacyjnych.

  Polubienie

 6. raz na wozie raz pod wozem. lubię Monikę; ale bez przesady. jest jeszcze kilka telewizji; może sobie pójść, prawda?
  no i zgoda z komentarzem.
  dziennikarz jest Od Pytania; nie od Odpowiadania.
  a nasi „Yntelektualiści dziennikarstwa” (Monika, ale i np. Justyna Pohanke
  http://www.ooops.pl/blog/?p=1252
  — to Oni wiedzą lepiej. i mają ROZBUCHANE EGO oraz osobowość.
  i więcej mówią — niż słuchają…
  a szkoda.
  nas.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.