Mój debiut


Oto coś, co zamieszczam tu z nieukrywanym wzruszeniem: skany mojego debiutu dziennikarskiego, który ukazał się w majowym numerze miesięcznika „Problemy” z roku 1961 (w piśmie tym w dziesięć lat później zostałem kierownikiem działu matematyki i fizyki i w dwa lata potem otrzymałem wraz z całą redakcją nagrodę zespołową I stopnia Prezesa RSW „Prasa-Książka-Ruch” za osiągnięcia w redagowaniu). Artykuł jest oczywiście o polskich maszynach matematycznych. Na skanie strony tytułowej możecie zobaczyć jak wówczas wyglądałem: ten wpatrzony w jakiś listing elegancki młody człowiek, to właśnie ja…).

foto-001.jpg foto-002.jpgfoto-003.jpgfoto-004.jpgfoto-005.jpgfoto-006.jpgfoto-007.jpgfoto-008.jpgfoto-009.jpg

Reklama

3 myśli w temacie “Mój debiut

  1. Obawiam się, drogi Wieśku, że się Pan wpisał nie do tego blogu. O ile się nie mylę (wiek może tu odgrywać pewną rolę) nadal istnieja pewne ważne szczegóły dość wyraźnie różniące mnie od Elżbiety Jaworowicz; nawiasem mówiąc, przed wielu laty mojej pracownicy w Telewizji Młodych, którą kierowałem.

    Polubienie

  2. Być może nie pyta się kobiety ile ma lat , ale w pani przypadku aż mnie języ świerzbi , skoro pierwszy Pani artykól pochodzi z 1961 roku, dał bym sobie łeb uciąć , że nie ma Pani więcej niż 45 lat. Pozdrawiam i dziękuję zataji program jak ” Sprawa dla reportera”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s