Nie mogę się oprzeć…

22781_1[1] …chęci zamieszczenia i tu notatki, którą dziś opublikowałem w “Studiu Opinii”. Rzecz mnie bowiem niesłychanie bawi, choć dla “cywila” może być cokolwiek hermetyczna. Oto ta notka:

Nasz przyjaciel, wybitny fizyk i popularyzator nauki, prof. Łukasz Turski, przysłał nam króciutką prezentację, w której zacytowano fragment rozmowy p. Anity Werner z p. Antonim Mężydłą (tu jest ta prezentacja). Rozmowa dotyczy polityki, ale w pewnym momencie p. Mężydło – powołując się na swoje ścisłe wykształcenie – użył terminów matematycznych; rzeczywiście, choć w świetle jego wypowiedzi może to dziwić – ukończył elektronikę i fizykę. Wyszło jednak – jak wyszło.

Na marginesie tego incydentu taka uwaga: bardzo cenię  Anitę Werner, którą miałem dotychczas za kobietę piękną i mądrą; po tej rozmowie lubię ją nadal, ale jakby o połowę mniej.

Co do p. Mężydły, to jego największym osiągnięciem politycznym było dotychczas – zdaje się – głośne opuszczenie szeregów PiS. Doceniam tę decyzję i pochwalam. Biorąc jednak pod uwagę, że z konieczności ta decyzja musiała być poprzedzona wstąpieniem do partii Jarosława Kaczyńskiego – bilans całej sprawy wychodzi w  wypadku tego polityka na zero. Jakby adekwatnie.

Morał do całej sytuacji sprowadza się do znanego przysłowia: jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz.

…Ale jakże to – okazuje się – trudne.

Reklamy

4 myśli na temat “Nie mogę się oprzeć…

 1. Dodam tylko, że użycie liczebników, które wskazywałoby, iż poseł wogóle nie wie o czym mówi (zdanie brzmi jakby twierdził,że zbiór liczb zespolonych składa się z podzbioru rzeczywistych i podzbioru urojonych), także jest moim zdaniem efektem niedbałości językowej.

  Polubienie

 2. Myślę, że poseł Mężydło zdaje sobie sprawę, że część urojona nie ma nic wspólnego z rzeczami nieprawdziwymi, ale celowo skorzystał z potocznych skojarzeń bo tak mu było wygodnie.

  Polubienie

 3. Wykształcenie (formalne) p. Mężydły jest imponujące ale czas jednak zrobił swoje…
  A z „matmy” niestety jest (już!) cieniutki. Polityka mu doszczętnie wyżarła wszelką wiedzę w mózgu.
  Liczb zespolonych wielu ludzi nie zna, ale bredzić na taki temat, dodatkowo podpierając się wykształceniem, to juz stanowczo p. posłowi nie przystoi…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.