Polecam Zemantę

Pojawił się genialny dodatek do przeglądarek  Firefox, Chrome oraz edytora blogów Live Writer (pewno dla wielu Czytelników będzie to wiadomość z cyklu Królowa Bona umarła, ale ja go odkryłem stosunkowo niedawno). Otóż pozwala on w ogromnym stopniu zautomatyzować dodawanie odnośników do zamieszczanego w blogu artykułu; mało tego, nie tylko odnośników: również obrazków. Dodatek można również uruchomić na platformie wordpress.com.

Po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki dodatek wykrywa automatycznie (ale można go wspomóc ręcznie) fragmenty tekstów, które nadają się na odnośniki (w tym tekście tak zaznaczył pierwsze wystąpienia terminów Firefox, Chrome, Live Writer), proponuje – niezbyt może inteligentnie, ale za to ze sprawdzonych źródeł, w tym np. własnego konta Flickr – dobór ilustracji, oraz dodanie na końcu artykułu sekcji Related articles by Zemanta. W sumie spore ułatwienie pisania; niestety, wykrywane źródła są obecnie tylko anglojęzyczne. Ale i tak warto się pobawić.

Reblog this post [with Zemanta]

3 myśli w temacie “Polecam Zemantę

  1. To prawda. Tylko że apture nie jest lubiane przez WordPressa, bowiem w wordpress.com nie jest zaimplementowany, a kody system wycina. Więc tu wygodniejsza jest zemanta, choć też – naturalnie – niedoskonała.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.