Parytet

parytet Nelly Rokita. Ewa Sowińska (ta od “Teletubisiów”, pamiętacie?). Anna Sobecka od Radyja. Ewa (coś tam, coś tam…) Kruk. Anna obolała Fotyga. Elżbieta Radziszewska od równości. Iwona ŚledzińskaKatarasińska od Publicznej. Elżbieta Jakubiak od Kaczorów. Beata Kempa od wrzasku. Marzenna Wróbel. Hanna Suchocka. Hanna od Ducha Św. GronkiewiczWaltz. Anna Kalata (też takie coś było w rządzie). Renata Beger od kurwików. Wanda Łyżwińska. Danuta Hojarska. Jolanta Szczypińska. Dorota Arciszewska (od Powiernictwa Polskiego).

Ale z drugiej strony: Angela Merkel. A u nas: Anna Streżyńska. Albo Magdalena Środa. Albo Katarzyna Piekarska.

A ilu idiotów albo nadętych purchaw nosi spodnie? No i co?

Myślcie.

Reklamy

8 myśli na temat “Parytet

 1. Och, gdyby tak wprowadzić parytet w sądownictwie. Żeby tak Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiała Prezydentowi RP do nominacji sędziowskich tak po 50% pań i panów. I żeby tak Prezydent RP miał konstytucyjny zakaz naruszania tego parytetu. Jakże by było piękniej w sądach. I może od czasu do czasu trafiłoby się na sali sądowej na sędziego.

  Polubienie

 2. nie, nie. To zła metoda. Tak się nie robi, a gdzie nazwiska tych męskich bezmózgów?
  Nie jestem za parytetem, choć wiem, że kobietom w „męskiej” dziedzinie jaka jest polityka nie jest łatwo, a faceci w „kobiecych” są chołubieni ( paranoja, czyż nie?). Jednak parytet mózgu nie zastąpi.Na siłę doprowadzi się do kolejnych absurdów. Np. sfrustrowani omc kandydaci „dołożą starań”, by na listach znalazły się kretynki vel kwaiatki do kozuchów… Jakoś tak to widze.
  Droga- wyboista – przed szkolnictwo, mądre nauczanie, światłe wychowanie. Wiem- lata świetlne do tego, żeby w szkołach uczyli fachowcy-pasjonaci… Ale to tam początek

  Polubienie

 3. Projektu ustawy nie podpisałem. Jakoś na zbierających podpisy nie wpadłem…
  Projekt ustawy parytetowej jednak w zasadzie popieram. Nie dlatego bym bardziej wierzył w mądrość kobiet (ten post potwierdza moje zdanie — zresztą ustawa jedynie proponuje odpowiedni udział na listach, a wybór, także płci, pozostaje w ręku wyborców), ale chętnie zobaczyłbym przewietrzone partyjne trupiarnie i paru politycznych zombi zepchniętych do lamusa. A wprowadzenie 50% kobiet wymusza poszukiwania na partyjnych zapleczach, wśród działaczek społecznych, czy samorządowych.

  Polubienie

 4. No ja bardzo przepraszam, ale wśród tych ryjów, pchających się do żłobu, płeć naprawdę nie ma znaczenia. Jakieś dwie trzecie pcha się, żeby poczuć tę waaadzę, żeby pokazać, że są najlepsi, żeby inni im zazdrościli, a reszta dlatego, że im kazał Mały Wielki Brat, Ojciec Dyrektor albo nawet bezpośrednio Duch Św. (a to dopiero jest waaadza! Sam Duch Św. kazał kandydować!)

  Potem niektórych nachodzi refleksja, że powinni coś zrobić dla społeczeństwa – i ci są najgorsi, bo w efekcie mamy: lustrację (żeby było lepiej), ekrany radiestezyjne na skrzyżowaniach (żeby było lepiej), Świątynię Opaczności Bożej [nie poprawiać!] (żeby było lepiej), zakaz aborcji (żeby było lepiej), rozgrzebaną budowę autostrad, bo co chwila zmieniają się przepisy i wykonawcy (żeby było lepiej)…

  Jeśli do tego dodamy parytet, to skończy się zmianą proporcji: prawie połowa będzie się pchać dla waaadzy (i w tej połowie proporcje będą praktycznie takie, jak dotychczas), natomiast druga połowa będzie nominowana przez odnośnych partyjnych Małych Wielkich Braci, Ojców Dyrektorów czy Duchy Św. Bo każda partia bez problemu znajdzie potrzebną ilość biernych, miernych, ale wiernych zwolenniczek do wyniesienia na stanowiska.

  W efekcie dojdzie do istotnej zmiany sposobu myślenia ciał ustawodawczych – będziemy mieli więcej zakazów aborcji i wieszania ekranów radiestezyjnych, niż lustracji i roszad przy autostradach. Ale czy zwykły obywatel odczuje to jako zmianę na lepsze? Szczerze wątpię…

  Polubienie

 5. w przypadku naszych polityków to równowaga na zaprezentowanej wadze w obrazku chyba mogłaby zostać zachowana;)

  Polubienie

 6. Jedno nazwisko z pierwszej listy wystarczyłoby, żebyśmy sobie wyrobili zdanie na temat parytetu. Po co tą litanią straszyć publiczność przed Nowym Rokiem?
  Pani coś-tam Kruk ma imię Elżbieta. Na drugie Alkomat.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.