Jeszcze o świńskiej grypie

panflu Oto tekst, który Studio Opinii otrzymało od stowarzyszenia „Same o Sobie S.O.S” z prośbą o upowszechnienie. Daliśmy go w naszej witrynie na czołówce; wydaje się ważny, rzeczowy i fachowy. Niniejszym powtarzam go tu – i apeluję do wszystkich Czytelników, by zrobili podobnie jak ja. Oto tekst; autorem jest dr Maciej T. Zięba:

ZANIM  ULEGNIESZ  PROPAGANDZIE,

zwróć uwagę  na poniższe fakty:

GRYPA:

1. Rocznie na zwykłą grypę  umiera od 500 do 700 tys. ludzi (z powikłaniami liczba ta dochodzi do 1 miliona), podczas gdy na świńską grypę zmarło od początku roku około 6 tysięcy osób, czyli około 140 razy mniej.

2. Chociaż śmiertelność nie przekracza 0,5%, chociaż przebieg grypy jest stosunkowo łagodny, a liczba ofiar jest 140 razy mniejsza niż na zwykłą grypę, ogłoszono pandemię i jest to główny temat w mediach od 7 miesięcy.

3. WHO ogłosiło szósty (najwyższy) stopień pandemii świńskiej grypy – po stwierdzeniu 18 przypadków  śmiertelnych. Mimo, że co roku na zwykłą grypę umiera 1 milion ludzi, nigdy z tego powodu nie ogłoszono pandemii, ani masowych szczepień. Ponadto tuż przed ogłoszeniem pandemii WHO obniżyło kryteria, które muszą być spełnione do jej wprowadzenia.

4. Większość ofiar grypy jest w krajach o niskim poziomie opieki medycznej lub tam gdzie dostęp do niej jest ograniczony, np. w USA, gdzie 1/6 obywateli nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. 70% przypadków śmiertelnych to Ameryka Północna i Południowa, a kolejne 20% to Azja. Europa – niecałe 5%. Oznacza to, że w krajach, gdzie opieka medyczna jest na dobrym poziomie, grypa ma stosunkowo łagodny przebieg i nie stanowi większego zagrożenia, a u większości chorych nie jest nawet potrzebna hospitalizacja.

5. Na Ukrainie rocznie umiera na zwykłą grypę i jej powikłania 6,5 tysięcy ludzi, co daje około 20 osób dziennie, ale należy pamiętać, że 20 to średnia roczna, a teraz mamy sezon na grypę, kiedy to średnia jest znacznie wyższa niż w pozostałym okresie. Tymczasem od tygodnia mamy potwierdzonych 14 przypadków śmierci z powodu świńskiej grypy, co daje około 2 osoby dziennie.

6. Śmiertelność na Ukrainie wynosi w najgorszym razie 0,03%, ale jest to tylko czysta teoria, bo na dobrą sprawę nie wiadomo, ilu naprawdę jest zarażonych nową grypą. Mimo to trwa panika, a media podsycają atmosferę.

7. WHO podaje, że 70% wszystkich zachorowań na grypę (na świecie!) to grypa AH1N1. Oznacza to, że na Ukrainie po tygodniu epidemii powinno być już  630 tys. chorych na AH1N1 (900 tys. zachorowań). Tymczasem chorobę stwierdzono u kilkudziesięciu osób…

8. W Polsce rocznie na grypę  choruje średnio (w ciągu ostatnich 10 lat) około 350 tys. osób, co daje około tysiąca zachorowań dziennie. Jak do tej pory od lipca stwierdzono 200 przypadków AH1N1, co daje nam zachorowalność na grypę AH1N1 w stosunku do zachorowań na zwykłą grypę w tym czasie na poziomie 0,16%. Według WHO powinno to być 70%.

SZCZEPIONKI:

9. Istnieją potwierdzone informacje o niebezpiecznym składzie szczepionek (między innymi rtęć i skwalen), oraz ich szkodliwym działaniu na ludzi, a w szczególności dzieci (uwaga od S.O.S. – pierwsza epidemia AH1N1 dotknęła USA w latach 70. USA zarządziły wtedy obowiązkowe szczepienia wszystkich obywateli, przerwane po 10 dniach w związku z komplikacjami po przyjęciu szczepionek. Do dziś rząd USA wypłacił ok. 4 mld dolarów odszkodowań w wyniku tych szczepień).

10. Mimo, że przygotowanie szczepionki zajmuje kilka miesięcy, szczepionka na świńską  grypę pojawiła się już po 2 miesiącach od pojawienia się pierwszych przypadków świńskiej grypy i praktycznie od razu po ogłoszeniu pandemii. Nie ma tu również mowy o jej odpowiednich testach, które też trwają przynajmniej kilka miesięcy.

11. W Szwecji na grypę  AH1N1 zmarły do tej pory 3 osoby. Natomiast po masowych szczepieniach prawdopodobnie 4, a kolejne 20 jest w ciężkim stanie. Następne 700 ma poważne komplikacje. Mimo to WHO utrzymuje, że nie stwierdzono przypadku śmiertelnego po podaniu szczepionki, a te są bezpieczne.

12. W ciągu 2-4 miesięcy, choć brak jakichkolwiek podstaw do paniki, wiele krajów zapowiedziało masowe szczepienia i zamówiło miliony niesprawdzonych szczepionek.

13. Firmy farmaceutyczne, produkujące szczepionki, są oficjalnie zwalniane z odpowiedzialności za ich ewentualne niewłaściwe działanie, w tym za wysoką śmiertelność spowodowaną ich użyciem.

14. Firmy farmaceutyczne wymuszają  na rządach krajów, z którymi podpisują umowy, utajnianie przed opinią publiczną skutków ubocznych szczepionek oraz ich składu, co samo w sobie jest skandalem.

15. W wielu krajach, w tym w Niemczech i Francji, wybuchły skandale po tym, jak się okazało, że władze oraz wojsko miały otrzymać szczepionki o innym składzie niż zwykli obywatele. Szczepionki dla elit i służb porządkowych nie zawierały między innymi rtęci i skwalenu oraz innych substancji, które budzą największe obawy.

16. W większości krajów lekarze i środowiska medyczne odmawiają szczepienia się  przeciwko grypie AH1N1. W Polsce tylko 5 % lekarzy deklaruje, że się  zaszczepi, a ponad połowa kategorycznie stwierdza że tego nie zrobi. Mimo to trwa wielka kampania, nakłaniająca społeczeństwa poszczególnych krajów do szczepień. Uczestniczą w niej między innymi ONZ, WHO oraz Komisja Europejska, a także rządy poszczególnych krajów.

17. Wielu członków Rady Doradczej przy WHO ma powiązania z firmami farmaceutycznymi, natomiast Europejska Agencja Medyczna, która podjęła decyzje o zatwierdzeniu szczepionek przeciwko AH1N1 w Europie, jest w 2/3 finansowana przez te firmy.
Co więcej, jedna z głównych instytucji lobbystycznych (Europejska Grupa Badawcza), będąca również doradcą WHO, na 3 miesiące przed pojawieniem się grypy w Meksyku, zorganizowała sympozjum pod hasłem walki z pandemią. Wśród sponsorów tej grupy są wszyscy trzej producenci szczepionek przeciwko grypie AH1N1.

18. Firma Baxter – jeden z głównych producentów szczepionek – złożyła wniosek o opatentowanie szczepionki przeciwko AH1N1 w sierpniu 2008, czyli na pół roku przed epidemią tej grypy w marcu tego roku w Meksyku.

19. W lutym firma Baxter wysłała do Czech szczepionki na grypę sezonową. Ponieważ wydarzył się wypadek, zostały one poddane badaniom w czeskich laboratoriach. Wszystkie zwierzęta laboratoryjne, którym je podano, zdechły. Jak się okazało, szczepionka zawierała wirus AH5N1 (znacznie bardziej niebezpieczny od AH1N1 – śmiertelność na poziomie 60%). Gdyby nie wypadek, wirus został by zaaplikowany w Czechach jako zwykła szczepionka!

20. Wszystkich tych informacji nie usłyszysz w polskich mediach. Czy to normalne?
Jeśli uważasz, że nie, to odpowiedz sobie na pytania:

1. Czy jest możliwe, że w innych sprawach (np. polityka) stosowane są podobne mechanizmy ze strony mediów i że jesteś poddawany manipulacji?

2. Czy jest możliwe, ze twoje poglądy mogą być efektem manipulacji i nie oddają  prawdziwej sytuacji?

3. Czy warto wierzyć mediom, które w ten sposób działają?

Jeżeli uważasz ze powyższa informacja okazała się dla ciebie przydatna – przekaż ją  innym!

Reklamy

18 myśli w temacie “Jeszcze o świńskiej grypie

 1. „9. Istnieją potwierdzone informacje o niebezpiecznym składzie szczepionek”
  Przydałyby się jakieś linki do tego, jakie badania to potwierdzają… Niech zgadnę – nie ma ich?

  Polubienie

 2. Obama jednym z architektów tej pandemii? „Czarna grypa”

  http://free-media.pl/?p=3175

  @miskidomleka
  „Gwoli ostrzeżenia innych czytelników. Moon to osoba nierzadko wypowiadająca się publicznie na tematy biomedyczne, i nie tylko nie mająca w tym temacie jakichkolwiek komeptencji, ale również niedysponująca najmniejszym choć zrozumieniem nauk przyrodniczych i plotąca niesamowite bzdury.”

  Ekspert 🙂

  Polubienie

 3. @Moon

  Idź i przeczytaj jeszcze raz definicję pandemii – w wiki, w WHO, w encyklopedii PWN online. I wróć jak zrozumiesz.

  Gwoli ostrzeżenia innych czytelników. Moon to osoba nierzadko wypowiadająca się publicznie na tematy biomedyczne, i nie tylko nie mająca w tym temacie jakichkolwiek komeptencji, ale również niedysponująca najmniejszym choć zrozumieniem nauk przyrodniczych i plotąca niesamowite bzdury. Charakteryzuje ją również nadużywanie słowa „agresywny” wobec osób wykazujących jej potężne luki w wiedzy i rozumowaniu.

  Vide:
  http://miskidomleka.wordpress.com/2009/10/08/zryte-lby-i-ksiezyc/

  @Hoko
  Ach, podważamy kompetencje WHO i CDC? No cóż, oczywiście można.

  Weźmy dr. Keiji Fukudę, piastującego od niedawna w WHO stanowisko „Special Adviser on Pandemic Influenza to the Director-General”.

  Zapytanie (fukuda k[Author]) wyrzuca w PubMed 1740 pozycji, ale to oczywiście o niczym nie świadczy, bo to popularne nazwisko. Ale dr Fukuda przed WHO pracował w CDC, popatrzmy:
  (fukuda k[Author]) AND („cdc”[Affiliation]) – 14 pozycji, wszystkie na temat.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?db=pubmed&cmd=DetailsSearch&term=(fukuda+k%5BAuthor%5D)+AND+(%22cdc%22%5BAffiliation%5D)

  Polecam też ten link:
  http://www.med.uvm.edu/downloads/VMSPRING05.pdf
  To jest, zaznaczam, z 2005 roku. Na stronie 26 (stronie 15 pliku pdf) zaczyna się artykuł o Fukudzie, przedstawiający m.in. jego wieloletnią pracę w dziedzinie chorób zakaźnych i zdrowia publicznego.

  Polubienie

 4. Polecam analizę opublikowanego w tym wpisie materiału, którą przeprowadził autor A/H1N1 – analizy i sprostowania: http://sprostowania666.wordpress.com/2009/11/18/fakty-o-grypie-wg-prawda2-info/

  Cały materiał tutaj przypisywany niejakiemu Ziębie jest pełen przeinaczeń, półprawd i manipulacji. Np. tutaj „11. W Szwecji na grypę AH1N1 zmarły do tej pory 3 osoby. Natomiast po masowych szczepieniach prawdopodobnie 4, a kolejne 20 jest w ciężkim stanie. Następne 700 ma poważne komplikacje. Mimo to WHO utrzymuje, że nie stwierdzono przypadku śmiertelnego po podaniu szczepionki, a te są bezpieczne.”

  Nikt w żaden sposób nie udowodnił, że osoby te zmarły w wyniku podania szczepionki. Równie dobrze można uznać, że zabójcza jest np. herbata. Każdego dnia umiera bowiem wiele osób, które w dniu śmierci piły herbatę. Każdego dnia na świecie umierają tysiące ludzi. Jest oczywiste, że jeśli wielka część populacji przyjęła szczepionki, to będą przypadki śmierci wkrótce po jej wzięciu, tak jak są przypadki śmierci wkrótce po wypiciu herbaty, bądź umyciu rąk.

  To cały ten tekst jest właśnie propagandą i radykalnym przykładem pseudonaukowego bełkotu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.