Cuda. Cuda? Cuda!

Irytuje mnie ten cud w jakiejś Pipidówie Dolnej z „transsubstancjacją”. Nie dlatego, że ciemny lud wierzy w brednie, bo zawsze wierzył i dopóki przeciętna wykształcenia owego ludu nie wzniesie się znacznie ponad maturę, to będzie wierzył nadal; to immanentna cecha ciemnego ludu, która potrwa jeszcze długie dziesięciolecia. Nie poradzi się na to szybko nic: zawodzące babiny były i będą, i (ich) Bóg z nimi. Ale irytuje mnie reakcja mediów. I znów: jakiś tam „Dzwonek Niedzielny” czy inna „Kadzielnica” może sobie pisać co chce. Ale normalne media, a już w szczególności państwowe, winny ten smutny i  śmieszny incydent po prostu przemilczeć (to reakcja minimum – pożądane maksimum to obśmianie i wyszydzenie, ale rozumiem, że to w Tym Kraju nieosiągalne); robiąc inaczej, choćby dopuszczając do dyskusji „zwolenników” i „przeciwników” upowszechniają idiotyzm, czyli działają na szkodę społeczeństwa. Jakoś nie dochodzi do dyskusji „zwolenników” i „przeciwników” twierdzenia Pitagorasa – prawda?

O kontrowersyjnej dosyć reformie szkolnictwa wyższego, zaproponowanej przez panią minister nauki – ani słowa. O dość kretyńskim pomyśle pani minister Hallowej, żeby etyki mógł uczyć w szkole każdy, kto ma w indeksie wpis z filozofii (a najlepiej katecheta) – cicho.

No, ale różni panowie Terlikowscy, Cejrowscy, czy inni „Frondyści” przecież nie będą się zniżali do rozmowy o duperelach. Dla nich problemem prawdziwym jest rozwód, prezerwatywa, pigułka antykoncepcyjna, dusza niematerialna, onanizm młodzieńczy i inne tego typu istotne społecznie kwestie…

Tfu, co za paskudny kraj. Doprawdy, rację ma Tymon Tymański z tytułem swojego nowego musicalu. Kto nie wie, o co mi chodzi – niechaj sobie wygugla.

Reklamy

13 myśli na temat “Cuda. Cuda? Cuda!

  1. Organizatorzy „cudu” wykazali brak cnoty cierpliwości. Gdyby poczekali do przyszłorocznego Bożego Ciała – efekt byłby znacznie mocniejszy.A swoja drogą, czy ktoś już przebadał, jaką drogą dotarł do Judei kanibalizm rytualny? O ile wiadomo, to w tamtych czasach zarówno w Grecji, jak na terenie Mezopotamii kanibalizm przejmował warstwy oświecone wstrętem…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.