Po aferze hazardowej: dylematy

 • PiS? Nie; za całokształt.
 • PO? Nie, za dzień dzisiejszy.
 • SLD? Nie, za Telewizję Publiczną i konszachty z Kaczorami.
 • LPR, Samoobrona? Nie, nie rozśmieszajcie mnie: wymioty.  A w ogóle to towarzycho jeszcze istnieje?
 • PSL? Hmm… Gdyby nie Struzik…

Więc?

Czyżby SD i Piskorski z OlechowskimLuzmenowi Olechowskiemu sympatycznie wszystko wisi, Piskorski swoje już ma… Czyżby tylko oni? A może zostać w domu?

Reklamy

7 myśli w temacie “Po aferze hazardowej: dylematy

 1. Brimbirumbi :
  Może Janusz Korwin-Mikke + UPR? ;D

  UPR przez gadulstwo Korwina – bo wiekszosc patrzy na Unie wylacznie przez przymat Mikkego – znowu nie przekroczy 3%; a szkoda. Chyba jednak zostaje „pieprzcie sie sami”.

  Polubienie

 2. Nie wyrazilem sie precyzyjnie. W Szwajcarii mozna poprzez referendum uchylic ustawe, czyli prawo weta ma wiekszosc wyborcow.

  Polubienie

 3. @Theomicrist:
  A wyobrażasz sobie działanie tego systemu u nas? Przecież zawsze znalazłby się jeden, który dla zabawy by się sprzeciwił…

  Polubienie

 4. Trzeba zmienic nie partie lecz system. W Szwajcarii wyborcy maja automatyczne prawo weta wobec dowolnej ustawy – w takim systemie kupowanie ustaw jest prawie niemozliwe.

  Polubienie

 5. Problem w tym, że choć Piskorski i Olechowski nie muszą sobie dorabiać, to setki czy tysiące członków SD taką chęć odczuwać może. W cudowną zmianę mentalności lokalnych działaczy jakiejkolwiek partii nie wierzę. Tak, jak pazerni, przekupni i matołkowaci są Parteigenossen dotychczas rządzących partii, jak nie mam złudzeń — znajdziemy takich i w SD. Chyba że Piskorski i Olechowski mają szczery zamiar realizować to, o czym PO wyłącznie gadała — publiczne „rozstrzelanie” partyjnych geszefciarzy.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.