TVP zawiesza współpracę z Dodą. Cyrk!

TVP zawiesiła współpracę z Dodą po jej wypowiedziach na temat Biblii, które zdaniem telewizji mogły obrazić uczucia religijne chrześcijan.W wywiadzie dla Dziennika Doda mówiąc o Biblii, stwierdziła, że „ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła”. Dopytywana, o kim mówi, dodała: „o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie”.”W związku z wypowiedziami prasowymi Pani Doroty Rabczewskiej, dotyczącymi autorów Biblii, Telewizja Polska podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu współpracy z piosenkarką” – można przeczytać w oświadczeniu TVP.Telewizja podkreśla, że „jako nadawca publiczny jest zobligowana ustawowo do podejmowania działańmających na celu kształtowanie szacunku, zrozumienia i dialogu między ludźmi różnych wyznań”.”Niedopuszczalne jest więc, aby w programach TVP występowały osoby, których publicznie głoszone opinie noszą znamiona wypowiedzi obrażających uczucia chrześcijan” – brzmi stanowisko TVP, które podpisał dyrektor biura zarządu TVP Wojciech Bosak. Piosenkarka nie skomentowała decyzji TVP.

TVP zawiesza współpracę z Dodą – Mediarun.plMój komentarz: Czysta paranoja. Z jednej strony ta panna plecie idiotyzmy (nie ma w cytowanej informacji pretensji Dody, że w Biblii nie ma wzmianki o dinozaurach…), z drugiej reakcja TVP jest po prostu łamiąca. To już jest po prostu Iran.

Blogged with the Flock Browser
Reklamy

19 myśli w temacie “TVP zawiesza współpracę z Dodą. Cyrk!

 1. Doda powinna wylecieć z TVP już wcześniej, po jej pyskówkach w „Gwiazdy tańczą na lodzie” z Przemysławem Saletą, czy jak się ten cyrk nazywa. Teraz niestety pozostaje głupie wrażenie, że TVP toleruje chamstwo, natomiast nie toleruje wypowiedzi antyreligijnych. Czyli tolerujemy chamstwo bo społeczeństwo toleruje chamstwo, ale nie tolerujemy wypowiedzi antyreligijnych bo 90% społeczeństwa to katolicy. Ewidentna gra pod publiczkę. Tylko gdzie w tym wszystkim misja TVP?

  Polubienie

 2. 1. Wypowiedź Dody: forma – pięć metrów mułu poniżej dna, treść – jakieś piętnaście.
  2. Reakcja TVP: istotnie, cyrk. Pomimo tego, co napisałem w poprzednim punkcie – na tym polega wolność słowa, że każdy, nawet Doda, ma prawo wygłaszać swoje poglądy, choćby nawet głupie. A skoro o tym, że „gwiazda” ta przeważnie gada głupoty, wiadomo było nie od wczoraj, to TVP nie powinna była w ogóle jej współpracy proponować.
  3. Ale z tym Iranem to już Pan przesadził. U nas jednak za poglądy się ludzi ani nie aresztuje, ani do nich nie strzela.

  Polubienie

 3. Ech, żałuję Bogdanie że odpowiedziałeś na moje pytanie za innych. Albowiem wielce jestem ciekaw, jakim cudem to wydarzenie ma automagicznie podnieść jakość dyskusji w TVP.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.