Trzy idiotyzmy

Dwa dni – a właściwie jedna pełna doba, bo zaczęło się wczoraj o tej samej porze – i trzy idiotyzmy medialno-polityczne, takie że zęby bolą. Niezły wynik; chyba, niestety, typowy dla Kartoffellandu. Ale po kolei, od tylca; bałwaństwo pierwsze: przed chwilą TVN24 poinformował, ze jakieś durnowate towarzycho patriotyczno-religijne, o którym nikt nigdy nie słyszał, wystąpiło do prezydenta, by… zabronił występu niejakiej Madonny 15 sierpnia w Warszawie, bo to obraza boska i znieważenie uczuć patriotycznych. Już pomijam meritum samej sprawy (pisałem już o tym w tym miejscu), ale wyobrażenie, że prezydent ma uprawnienia, by zakazać lub nakazać coś komukolwiek, poza własnymi urzędnikami i kotami, jest porażające: cóż za wiedzę o funcjonowaniu społeczeństwa ma ta żałosna hałastra!

Idiotyzm drugi. Jakiś staruszek w Jaśle przypomniał sobie, że jedno z tamtejszych drzew – piękny dąb zresztą – sadził jakoby Hitler. Może i prawda; ale jakoś przez ostatnie mniej więcej 70 lat nikomu to nie wadziło. Teraz – wrzask na całą Polskę, a pewno i Europę (którą narażamy zresztą tym samym na pęknięcie ze śmiechu) – żeby ściąć. A po co? Komu szkodzi drzewo, choćby posadzone do spółki przez Dżyngis Chana, Stalina i Kubę Rozpruwacza zusamen do kupy?

Że drzewo może stać się miejscem kultowym dla jakichś skinów i neonazistów? Ludzie: przecież gdyby ten staruszek nie zaczął jojczyć, a wy byście tej bredni nie upublicznili, to pies z kulawą nogą by o tym nie wiedział! Jeśli bydlaki neofaszystowskie zaczną tam jeździć, to nie przez drzewo i nawet nie przez Adolfa, tylko dlatego, że jakiś dziennikarski debil to nagłośnił i „zagrzał”!

Wreszcie trzecia sprawa. W jakiejś wiosze katechetka et consortes chcieli nadać lokalnej bieda-szkółce imię JP II. Z materiału telewizyjnego dowiedzieliśmy się, że szkoła – z uwagi na brak uczniów (demografia!) – ma zostać za rok, góra dwa, zlikwidowana. Kretyn by się domyślił, że nazwanie jej Tym Imieniem ma na celu uchronienie miejsc pracy dyrektora i paru nauczycieli – bo jakże to: TAK nazwaną szkołę likwidować? Ale rada gminy czy jakaś tam inna wiejska instancja okazała się całkiem niegłupia i nie dała się złapać na taki cienki drucik: zagłosowała przeciwko. Szkółka nie będzie nosiłą Tego Imienia i nie stanie się tysięczną już chyba tak samo nazwaną. No i zamiast lokalną władzę pochwalić za zdrowy rozsądek, reporterka TVN24 (a ponieważ materiał został powtórzony kilkakroć, więc można przyjąć, że całe kierownictwo serwisu) „grzeje” temat, biadoląc nad nieszczęsnymi dziećmi, których religijnego życzenia nie spełniono…

Otóż założyłbym się, że te dzieci mają całą sprawę głęboko w kiszce stolcowej – i gdyby rzeczywiście same wybierały sobie patrona, bez żadnych podpowiedzi, to zostałby nim jakiś Kubuś Puchatek czy inna (żydowska, niestety: Brzechwa!) Pchła Szachrajka. Tu po prostu paru cwaniaczków postanowiło zagrać na katolickich dudkach – i udało im się nad podziw. Tyle, że paru widzów się przy tym wyrzygało…

Reklamy

11 myśli w temacie “Trzy idiotyzmy

 1. Co do dębu… A może warto wiedzieć, że paręnaście dni wcześniej w jaśle wycięto wzdłuż jednej ulicy 18 drzew, by zrobić parkingi i nikt mordki nie otworzył.

  Polubienie

 2. Burmistrz jak burmistrz, zwyczajna PiSówa, ale ten regulamin zadawania pytań… Mrożek może by i to wymyślił, ale jak długo musiałby myśleć… Panie Bogdanie niech się Pan nie czepia staruszka. Przypomniał sobie jakiś fakt z historii Jasła i nieroztropnie chlapnął ozorem. Wieści dotarły do pani burmistrz i wpłynęły na jej postrzeganie rzeczywistości, a dziadek martwi się teraz, że jacyś debile przymierzają się do wycięcia dębu i zbiera podpisy pod petycją w obronie drzewa. Wg mnie największą zadymiarą w Jaśle jest właśnie burmistrz.

  Polubienie

 3. Dąb jest nie do pobicia. Szczególnie spodobał mi sie pomysł wycięcia i posadzenia nowego w imie ofiar Katynia. Może lepiej oskarżyć tak duże drzewo,że produkuje dużo CO2 i przykłada sie do powiekszenie globalnego ocieplenia – tez temat na czasie

  RATUNKU!!!!

  Czy to nie Wańkowicz pisał kiedyś o psychozie wscieklizny???……. porąbali fortepian bo połozył na nim czapkę człowiek, który przyszedł zameldowac panu dziedzicowi, że złapano wsciekłego psa

  Polubienie

  1. Z tym CO2 to żaden argument, choć prawdą jest że rośliny produkują CO2 nocą. Za to w dzień przetwarzają znacznie więcej CO2 na O2 (tlen) niż zużywają go w nocy. Szkoda drzewa. Przy okazji wyrazy współczucia dla mieszkańców Jasła z powodu ujawnionych ostatnio właściwości burmistrza… Na pociechę dodam, że za rok wybory SAMORZĄDOWE :-). Drodzy mieszkańcy Jasła pamiętajcie, możecie wybrać lepiej!

   Polubienie

   1. Z CO2 argument jest taki sam dobry jak ten z Hitlerem. Jeden i drugi woła o pomstę do nieba

    Polubienie

 4. Obawiam się, że dzisiejsze dzieci raczej nie słyszały o Pchle Szachrajce, a o Kubusiu Puchatku oglądały co najwyżej bajkę Disneya, więc patronem zostałby prędzej Harry Potter – ale poza tym podpisuję się pod tym wpisem wszystkimi kończynami;-).

  Polubienie

 5. ufff! wystarczy. Dwa dureństwa na własne oczy widziałam, tego ze szkołą nie. Niestety- tu jak na dłoni- szkodliwa rola mediów. Rozpowszechniają głupotę. Gdyby nie to, bzdety nie urastałyby do rangi Spraw

  Polubienie

 6. A senat znów przegłosował wartości chrześcijańskie w TV, łamiąc tym samym Konstytucję, która gwarantować ma równe traktowanie wszystkich wyznań.

  Polubienie

 7. To może do tego dębu przykleić tabliczkę: „Dąb im. JPII” i patron syty i drzewo całe.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.