Kogo-by tu ekskomunikować?

Mitra
Mitra

„GW” donosi: Arcybiskup archidiecezji Olinda i Recife w brazylijskim stanie Pernambuco obłoży ekskomuniką lekarzy, którzy przeprowadzili zabieg usunięcia ciąży na 9-letniej dziewczynce. Kościelna kara spotka też matkę.
Sprawa wstrząsnęła Brazylią. Dziewczynka była w ciąży bliźniaczej od czterech miesięcy. W ciążę zaszła w wyniku gwałtu. Niedoszły ojciec – ojczym dziewczynki – siedzi w areszcie. Ma 23 lata, a swą przybraną córkę molestował seksualnie od 3 lat. Policja podejrzewa, że gwałcił także 14-letnią niepełnosprawną siostrę dziewczynki. Grozi mu kara 15 lat więzienia. Aborcja jest w Brazylii legalna, ale jedynie w przypadku, gdy jest wynikiem gwałtu lub gdy istnieje zagrożenie dla życia matki. Lekarze zdecydowali się na usunięcie ciąży, gdyż obawiali się, że dziewczynka nie przeżyje porodu. Kościół potępił zabieg. – Prawo boskie jest ponad ludzkim. Jeśli prawo ludzkie stoi w sprzeczności z boskim, nie ma żadnej wartości – powiedział arcybiskup Jose Cardoso Sobrinho występując w telewizji Globo. Przemawiając w telewizji na żywo ogłosił też, że matka dziewczynki i lekarze zostaną obłożeni klątwą.

Mój komentarz: Jeden z moich bliskich znajomych powiada, że do rozmowy z pewnym typem ludzi (?) niezbędne są mu dwie rzeczy, dobrze zgrane: muszka i szczerbinka. Wyjaśniam, że w danym wypadku nie chodziłoby mu o wyklętych, ale raczej o wyklinających. Sądziłem dotychczas, że w swym nastawieniu lekko przesadza.

Reklamy

15 myśli na temat “Kogo-by tu ekskomunikować?

 1. Kolejny kamyczek do mojego ogródka na temat wpływu Kościoła S.A. na nasze życie w teoretycznie wolnym światopoglądowo świece (marzenie).
  Niestety już niedługo będę mógł otworzyć kamieniołom tyle tych KAMYKÓW.

  Polubienie

 2. Dlaczego widzę napis „13 Responses to ‚Kogo-by tu ekskomunikować?'” a komentarzy tylko 3? Coś nawala?

  Polubienie

 3. Abepe przegiął. Ot, jeszcze jeden członek jeszcze jednej korporacji, któremu na tzw. szkoleniach wyprano mózg…

  Polubienie

  1. Skoro boskie prawo jest ponad ludzkim i głosi bezwzględnie „nie zabijaj” to co robią kapelani w wojsku? Ekskomunikują? A prawo o karze śmierci? Ekskomunikować sędziów, posłów i personel więzień. A co.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.