TVN pieprzy robotę

Oglądam kanały TVN w kablu na dwóch telewizorach (niepanoramicznych); mam dostęp zarówno cyfrowy, jak i analogowy. I muszę powiedzieć, że to co ITI wyprawia – przechodzi ludzkie pojęcie. Zmieniają mianowicie format obrazu ze starego 4:3 na nowy 16:9 w sposób absolutnie nieprofesjonalny. Po pierwsze – bez ostrzeżenia i jakiejkolwiek akcji wyjaśniającej. Po drugie, ewidentnie bez prób technicznych – co dzień wygląda to inaczej, w dodatku inaczej w cyfrze i inaczej na analogu. Marginesy wędrują po całym ekranie w sposób dość przypadkowy, napisy raz są obcinane – raz nie, obraz z magnetowidu czy z dysku komputera studyjnego jest w starym formacie, z kamer – w nowym; słowem, technicznie jest to totalny pieprznik.

W sytuacji, w której byle dekorację do nowego programu testuje się i sprawdza kilka tygodni – takie postępowanie jest absolutnym lekceważeniem widza (szczególnie tego, który ma odbiornik starszego typu i poprawienie jakości kadru musi z technicznej konieczności okupić – w najlepszym wypadku – zmniejszeniem jego wysokości)  i złamaniem wszelkich reguł dobrej roboty. Słowem – burdel na kółkach.

Reklamy

3 myśli w temacie “TVN pieprzy robotę

 1. Ale to chyba nie jest nic nietypowego. Wszak w naszym kraju dość popularne jest kiepskie traktowanie klienta tudzież odbiorcy końcowego. Wystarczy spojrzeć, jak firmy telekomunikacyjne podchodzą do swoich klientów. Gdy trzeba zdobyć nowego, to wszystko jest super, jednak zaraz po sprzedaży obsługa klienta przekazywana jest do zewnętrznej firmy, która zazwyczaj nie może zrobić nic poza odebraniem telefonu, wysłuchaniem krzyków poirytowanych klientów i przeproszeniem…

  Polubienie

  1. Popieram w całej rozciąglości! To co ten zakichany ( tvn) wyprawia to wielka kompromitacja tego operatora! Wszyscy występujacy w programach: tvn24, tvn Meteo, oraz tvn CNBC Biznes, powinni wystąpić do Dyrekcji tej Instytucji o odszkodowanie za zniekształcenie ich wyglądu, bowiem wyglądają jak by im brakowało kasy na wyżywienie! Od pewnego czasu przestałem oglądać ten zasiusiany program 24 imci Pana Rymanowskiego i innych! Meteo też tylko dużo gada a pogoda nie zawsze Im wychodzi! Biznes olewam! Bye! Bye! Bye!

   Polubienie

 2. Mnie też to wpieprza. Mniemam, że zmiana formatu emisji została dokonana bez uzgodnień z operatorami kablówek. Mój operator (UPC) też dziwnie emituje. Telewizor jest ustawiony na automatyczną zmianę formatu (zależnego od nadawcy), dotychczas np. Polsat News automatycznie się rozszerzał. TVN wyraźnie wariuje i trzeba ręcznie ustawiać format na Wide. Dziwne i amatorskie to wszystko.Ale to standard w nadwiślańskim kraju.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.