Sensacja! Sensacja!

Doprawdy, szefowie niektórych mediów upadli najpewniej w dzieciństwie bardzo nieszczęśliwie na głowę. Idąc za dziennikiem pt. „Dziennik” media elektroniczne wczoraj grzały do upadłego wiadomość, że prezydenta Kwaśniewskiego z żoną na przejażdżkę papamobilem nie zaprosił wcale JP II, tylko „samorzutnie” Dziwisz. A w dodatku – podkreślano po wielekroć – para prezydencka ustawiła się na trasie papieskiego pojazdu w takim miejscu, że właściwie wymusiła to zaproszenie…

O co chodzi w tym newsie? O „dołożenie” Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, czy o „wybielenie” papieża, który – wszak prawda – zaproszeniem komucha do przejażdżki nieco sobie splamił sutannę? A może o jedno i drugie?

Jedno i drugie wytłumaczenie budzi mój silny odruch wymiotny. Ten księżulo, który dał newsa pannie Grysiak… Ona sama… Szkoda gadać. O wszystkich mam najgorsze mniemanie.

„Dziennik” schował tę informację dość szybko; nawet ci państwo zorientowali się chyba, że puszczają bąka. A z mediów elektronicznych znikła zapewne tylko dlatego, że rozbił się wieczorem wojskowy Mi-24. Swoją drogą, jak ci żurnaliści starali się wydusić z ekspertów opinię, że to kolejne ruskie badziewie – a zamiast tego konsekwentnie słyszeli, że to jeden z najlepszych i najbardziej niezawodnych śmigłowców szturmowych na świecie…

Reklamy

5 myśli w temacie “Sensacja! Sensacja!

 1. Wniosek stąd taki, że p. Dziwisz jest /był/ człowiekiem eleganckim.
  Co by nie pisać, jakbym zobaczył, że p.p. Kwaśniewscy stoją na poboczu też bym się zatrzymał.

  Zastanawia mnie tylko czy i kiedy „media” napiszą,że podczas tej wizyty papież kichnął. I to dwa razy. Widziałem dokładnie, iż podczas kichania miał głowę zwróconą na wschód.

  W tym zapewne jest jakiś znak. 🙂

  Serdecznie pozadrawiam.

  Polubienie

 2. Trzeba jakoś „ubogacić” i „do-dobrzyć” obliczne jeszcze nie świetego.
  Kwasniewski w papamobilu – a może by to do cudów zaliczyć? Subito?

  Polubienie

 3. Panie Bogdanie: jasne jak słońce: skoro „siostra” Brygida [nie jest już chyba panną: Grysiak-Ciesiołkiewicz (tak to ten eks-rzecznik:D)]napisała kolejną książkę o JPII to jak na mój gust to była akcja stricte marketingowa:D Poza tym zastanawiam się czy w roku 2010 nie zaczną się ukazywac ksiązki o ludziach którzy pisali książki o papieżu?
  Pozdrawiam!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.