Zaczynam „Nowe Ślady Pitagorasa”

Od dawna to za mną chodziło: zacząć robić nieduże, amatorskie filmiki wideo, poświęcone co ciekawszym problemom matematycznym. Wszystkie będą dostępne najpierw na witrynie „Studia Opinii” i w następnym tygodniu – tutaj. Oto pierwszy (przepraszam za jakość, a właściwie kiepskość – ale to właśnie pierwszy…)

Reklamy

10 myśli na temat “Zaczynam „Nowe Ślady Pitagorasa”

 1. Bardzo miło było wysłuchać gawędy. Tę historię wprawdzie znałem, ale czekam na następne!

  Na marginesie, czy mógłbym zasugerować drobne poprawki techniczne? Przebitka z wzorem, a zwłaszcza komentarz „Taki związek dla n>2….” był wyświetlony ciut za krótko. Mam też zastrzeżenia do ścieżki dźwiękowej – niezręcznie brzmi jej całkowite wyciszenie na przebitkach, było jedno lub kilka przesterowań, a tykający zegar troszkę rozprasza. To oczywiście tylko drobiazgi. Aha, bardzo pięknie że nie słychać nadmiernego pogłosu, jaki zwykle jest zmorą nagrań w przygodnych pomieszczeniach – czy mikrofon był blisko ust?

  Polubienie

 2. A od czasu do czasu proszę o więcej matematyki dla niematematyka 🙂 , chociaż zarys (jeśli to możliwe), parę wzorów (nie muszę ich pojąć, ale one stanowią o potędze matematyki i o..jej urodzie).
  Pozdrawiam i dziękuję

  Polubienie

 3. Myślę, że dawkowanie matematyki dobrze zrobi mojemu humanistycznemu mózgowi. Z góry bardzo dziękuję za inicjatywę i poświęcany czas.

  Polubienie

 4. Bardzo proszę o więcej.
  Niby szkoda, że nie w TVP (w ramach misji), ale i tak jej nie oglądam, więc może to nawet i lepiej 🙂

  Polubienie

 5. Panie Bogdanie! Dziękuję!
  Odżyły wspomnienia z lat 70. gdy miałem okazję oglądać Pana w TV.
  Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.