Tusk dał ciała

Odwołanie prof. Ćwiąkalskiego ze stanowiska ministra sprawiedliwości to wielki błąd. To uleganie populistom i poddanie się szantażowi PiS-u. Jak powiedział jeden z moich przyjaciół dwa lata temu rzygać mi się chciało na rządy PiS-u; i znów czuję to samo, chociaż to oni przegrali podobno wybory. Jestem niemal pewien, że najbliższe sondaże wykażą spadek popularności Platformy; oczywiście, jej przeciwnicy powiedzą, że to wynik złych rządów. Ale będzie to wyłącznie skutek niepojętej ustępliwości Tuska wobec Kaczyńskiego i pozwolenie mu na wywieranie jakiegokolwiek wpływu na swoje decyzje personalne: kto ustępuje, ten jest – w mniemaniu ludzi – słaby i nie ma racji.. No, trochę się zapewne dołoży do tego haniebna polityka PO w kwestii in vitro – kunktatorska i prokościelna. Wprawdzie wybór Andrzeja Czumy na nastepcę Ćwiąkalskiego nie jest złym pomysłem, bo w żaden sposób nie jest on miły Kaczorom, ale robienie jakiegokolwiek ruchu pod naciskiem jest zawsze błędem … Ale ja, oczywiście, wolałbym w rządzie nie jegomościa z patentem byłego opozycjonisty, lecz jakiegoś wielkiego prawnika uniwersyteckiego, np. prof. Zolla.

Reklamy

8 myśli w temacie “Tusk dał ciała

 1. Bardzo niedobra i nie wróżąca nic dobrego decyzja. I nie chodzi o czumę. Chodzi o postawione Cwiąkalskiemu pseudozarzuty i brak jakiejkolwiek reakcji w obrębie PO na to posunięcie.
  Głowny zarzut postawiony Cwiąkalskiemu poza kulisami brzmiał ze jego sposob postrzegania urzedu jest „medialnie mało spektakularny” Jakieś tam panie, standarty dobrego prawa a tu panie trzeba „waaaalczyć z przestępczością”.
  Niepojęty to dla mnie sposób pojmowania zadań ministra sprawiedliwości. Tuskowi potrzebyn jest najwyraźniej nowy Ziobro. Bo ludzie to lubią.

  Polubienie

 2. Urban donosi, że Ćwiąkalski pojechał na imieniny do Stokłosy i za to wyleciał. Nie chce mi się wierzyć, żeby Ćwiąkalski był taki durny, ale w „Nie” mają dobre źródła.

  Polubienie

 3. owszem, słabe. Zwolnienie szefa więziennictwa zupełnie by wystarczyło, no ale- jak mówią- Ćwiąkalski nie miał zaplecza politycznego i to mu zaszkodziło

  Polubienie

 4. Lody może nie będą kręcone, ale za to broń zostanie rozdana. Każdy byle odmóżdżony, naćpany kibol będzie mógł nabyć kałasznikowa od ręki jak w USA. Nie zdziwiłbym się gdyby pan Czuma okazał się lobbystom developerów zamkniętych osiedli.

  Polubienie

 5. Mi się nie podoba to że ten facet jest zwolennikiem legalizacji posiadania broni i TYLKO magistrem prawa. A kiedy on wykonywał zawód prawnika, tego nawet najstarsi górale nie pamiętają.

  Polubienie

 6. SLD „się podnosi” jak prowadzą własną politykę i „opada” jak popierają PiS, ale jego kierownictwo tego nie widzi (albo udaje). Ciekawe, czy PO okaże się bardziej rozumne.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.