Lista

Już dwaj wybitni ludzie – Stefan Kisielewski („Tygodnik Powszechny” nr 49, 2 grudnia 1984) i Adam Michnik („Gazeta Wyborcza”, 21 czerwca 2008) – opublikowali bez słowa komentarza spisy nazwisk, zatytułowane niewinnie „Moje typy”. Obie te listy są tutaj. Są potwornie złośliwe. Znaleźć się na jednej z nich, to katastrofa. Kompromitacja towarzyska.

I kto by przypusczał, że trzecia lista o tych samych dokładnie walorach powstanie… sama? Poczytaj i zapamiętaj, kto się dobrowolnie wystawił na ostracyzm.

2008-06-21
Reklamy

6 myśli w temacie “Lista

 1. W piątkowej audycji Mikołaja Lizuta w TokFM ładnie podsumowano druk owego artykułu z Rzeczpospolitej: lista wszystkich czytelników Rzepy.

  Polubienie

 2. Stefan Kisielewski o Adamie Michniku, opublikowane w tygodniku „Młoda Polska”,
  1991:

  „Przeciez ten dzisiejszy Michnik to totalitarysta. Demokrata jest ten, kto
  jest po mojej stronie. Kto ze mna sie nie zgadza, jest faszysta i nie mozna mu
  podac reki. A tylko Michnik wie, na czym polega demokracja i tolerancja. On
  jest tutaj sedzia, alfa i omega…”

  Polubienie

 3. Ciekawe, że ćwierć wieku temu nawet kanalie miały mimo wszystko jakiś konkretny dorobek. Lista Michnika oraz „lista towarzyska” to praktycznie brak jakiegokolwiek zauważalnego dorobku, bo dokonania niektórzy mieli mocno zauważalne.
  Wszak czego by na Urbanie nie wieszać, to jednak jego dziennikarskie dokonania są o całe rzędy wielkości bardziej znaczące od dokonań pani Koteckiej czy pana Karnowskiego. Czyżbyśmy nawet kanalie mieli gorszego sortu?

  Polubienie

 4. z długości tej listy wynika raczej, że to właśnie osoby, które jej nie podpisały skazują się na ostracyzm:) ps. czy ustalono już całą listę błaznów broniących do upadłego Samsonów, Maleszków, Czajkowskich i pomniejszych kanalii w różnych listach otwartych i innych odezwach ‚do przyjaciół Moskali’?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.