Minął roczek

Donald Tusk by bartheqWszyscy oceniają Tuska: minął rok jego rządów. Rzecz prosta, pisuary i pisuaropodobne towarzystwo opluło go od góry do dołu: że nic nie robi, że śpi do południa (ciekawe: od kogo taka informacja?), że autostrad mało, że polityka zagraniczna robiona na kolanach i „po klientowsku”, że reform nie ma, że „Słońce Peru”…

Otóż – nie jestem, rzecz jasna, nieumiarkowanym entuzjastą Platformy i jej rządów: z grubsza biorąc, prawica w wersji soft jest nieco tylko lepsza od wersji hard. Ale lepsza! A w każdym razie estetyczniejsza, nieco mniej moherowa i nieco mniej przaśna; a to już dużo. Jak słusznie powiedział w Radiu TOK FM prof. Władyka, w zasadzie za usprawiedliwienie wszystkich mankamentów rządu Tuska wystarczy jedno: że premierem nie jest Jarosław Kaczyński, to totalne nieszczęście i nieporozumienie polityczne.

Rozmawiałem dziś z przyjacielem: doszliśmy wspólnie do wniosku, że kolejne konkretne wielkie osiągnięcia Tuska – rozwijając myśl Władyki – są następujące:

 • Minister Spraw Zagranicznych nie nazywa się Anna Fotyga.
 • Wicepremierem nie jest Edgar Gosiewski.
 • Ani Andrzej Lepper.
 • Ani Roman Giertych.
 • Minister Sprawiedliwości nie nazywa się Ziobro.
 • Szefowie Polskiego Radia – Czabański i Targalski – „wiszą”.

Już tego wystarcza. Trochę ładniej się żyje.

Reklamy

7 myśli na temat “Minął roczek

 1. Drogi niezależny,

  Podczas okupacji do różnych formacji wojskowych III Rzeszy, wliczając Wehrmacht, Luftwaffe, Kriegsmarine i SS, wcielono przymusowo około 300 tysięcy Polaków ze Śląska, Pomorza, Kaszub, Warmii i Mazur oraz Wielkopolski. W związku z tym wspominanie o „koneksjach” jest nie dość, że niesmaczne, to jeszcze dowodzi braku wiedzy historycznej.

  PS. Dziwię się, że Jacek Kurski śpi spokojnie i może rano spojrzeć w lustro. Od potomka każdej z tych 300 tysięcy osób powinien dostać po pysku, choć nie wiem czy można od niego żądać satysfakcji…

  Polubienie

 2. A tymczasem – pan prezydent robi Tuskowi na rękę, gdyż:

  > przydupasy z pańskiej kasy żra sie kto-kogo;
  >o wizycie u cesarza wiedzą wszyscy z wyjatkiem ambasadora Jego Cesarskiej Wysokości,
  >po podrozy zycia… inkaska czapeczka Tuska to bedzie małe piwo 🙂

  Polubienie

 3. Ten wywiad w TVP z Tuskiem to jakieś totalne nieporozumienie – 10 minut luźnej gadki o wszystkim i o niczym. To powinno być solidne pół godziny z przygotowanymi dziennikarzami, a nie bleblanie. Jestem wściekły, że tak ważną potencjalnie rozmowę kompletnie rozwalono.

  Polubienie

 4. Naczytany różnistych komentarzy od prawa do lewa i abarot, trafiłem wreszcie na oszczędności w bezproduktywnej licytacji na słowa. Na podsumowanie okrążenia Ziemi wokół Słońca, bardziej umysłowo niż fizycznie. Post mimowolnie wygrzebał z lamusa pamięci dwuwiersz;
  ,,I dowodzi, że król Herod
  dobroczyńcą był dla sierot”
  W wersji hard, to Herod Antypas i bliźniaczy Archelaos. Soft-zadatek na Heroda zwanego Wielkim.
  I znów obsesyjne dwuwiersze podszeptują skojarzenia;
  ,,Panie. Herod wstał.
  Cała Polska młoda
  wydana w ręce Heroda”

  Polubienie

 5. Pomijam koneksje z Wemachtem – przodków się nie wybiera, nie słyszę wad wymowy – założyłem słuchawki, ignoruję skromny usmiech – czy jest cyniczny? Moze i nie ma Leppera oraz innych zoologicznych „upiorów”, jednak boję się tego naprawdę swoistego entuzjazmu, który nie jest wymierny wobec idiotycznych wypowiedzi prezydentów Francji, Włoch i „króla z Moskwy”. Mam prawie pewność, że we wszystkich kwestiach nasi „sojusznicy” w momencie kluczowym (czyt. kiedy „Rusek się wscieknie”) bezlitośnie skopia nas identycznie jak w 1939 roku. Mamy słabiutkiego prezydenta i amatora – premiera i nie mam zamiaru tych funkcji pisać wielką literą. Najbardziej jest mi przykro z tego powodu, że uznano iż emerytów należy unicestwić. Unicestwić? Oczywiście – głodem. 2009 rok będzie pierwszym w którym dojdzie do „wypłat” z prywatnych funduszy (OFE), obawiam się, że ludzie wyjdą na ulice i nie będą to pokojowe manifestacje. Co wobec tego faktu (i zapewne i innych także) zrobi rząd? Nie wiecie? Ja wiem… pielęgniarki przekonały się nie tak dawno na własnej skórze. Zemsta niskich dosięgnie wszystkich. Czy współczesny swiat opanowały złośliwe, karły – „mlaskacze”? Pozdrawiam autora pamiętnika i czytelników.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.