Zagadka

Najpierw cytat. Troszkę podrasowany, żeby było trudniej zgadnąć kto i o kim mówi. Oto on: „Jak można było do tego dopuścić? Jak to się stało, że politykę […] opanowali ludzie, którzy czynią cnotę z ignorancji? Czy to za sprawą miłosierdzia spędził [tyle miesięcy na urzędzie] najbliższy krewniak gatunku ludzkiego? W jaki sposób [ta kobieta], [ten mężczyzna] i podobne im tępaki znalazły się tam gdzie są?”

Jeśli myślicie, że to poseł Palikot, albo marszałek Niesiołowski tak kwieciście mówią o przeciwnikach politycznych – jesteście w błędzie.

Tak pisze… w „The GuardianGeorge Monbiot o politykach amerykańskich (cyt. za „Forum” nr 45/46, str. 40). W miejscu […] są w oryginale słowa „w USA”, [tyle miesięcy na urzędzie] należy zastąpić przez [dwie kadencje w Białym Domu], [ta kobieta] to Sarah Palin, [ten mężczyzna] to Don Quayle.

Co nie zmienia faktu, że cytat sporo mówi – choć nie bezpośrednio – o Kartofellandzie, w którym Madame Palin i w ogóle durnowaci Republikanie zostali pożegnani przez skrajną prawicę z wyraźnym żalem. Dosadnie wyraził to „nie rasista, ale monarchista” (jak z właściwą sobie inteligencją „tłumaczył” zachowanie owego bubka jego prominentny koleżka z PiS), doktor z Akademii Teologii Katolickiej (gratulacje dla uczelni!), były redaktor naczelny „Naszego Dziennika”, słowem chodząca kompromitacja naszej władzy i nas, wyborców. Ta sama kompromitacja, która niegdyś chciała oficjalnie powołać Chrystusa na restytuowany tron Polski…

Do tej smutnej kreatury ostatnie zdanie cytatu z „Guardiana” stosuje się zresztą jak ulał. Wprost, bez żadnej przenośni. Jeden z moich bliskich przyjaciół dodaje do tego pytanie takie: jak o końcu cywilizacji białego człowieka można rozprawiać z punktu widzenia… pierwotniaka, bo przecież nawet nie ssaka, a już z pewnościa nie z primates?

Reklamy

5 myśli w temacie “Zagadka

 1. A mnie zastanawia, z czego wynikia oburzenie „postępowych” mediów – stwierdzenie, że Obama jest czarny czy to że jest mesjaszem lewicy ? To określenie dość długo pojawiało się na pasku w TVN24, więc przypuszczam, że to ono rodzi największy niesmak.

  Polubienie

 2. Cóż się dziwić posiadaczowi doktoratu z wiary. Od dawna wiadomo, że wiara i rozum rzadko chodzą parami.

  Polubienie

 3. Najbardziej mnie zastanowiło to, że ten przygłup dukał to z kartki, nawet chyba wcześniej nie przeczytawszy tego kilka razy dla wprawy. Jakiś inny tłumok to przygotował, a nasz kretynek bezmyślnie odtworzył.
  Kto tę ciemnotę poumieszczał na listach wyborczych?

  Polubienie

 4. I tak rodzi się kolejny skandal na międzynarodową skalę. Idiotyczna wypowiedź kompletnie nieznanego [p]osła (którego kariera wygląda ciekawie), cytowana już przez każdą stację TV, portale i gazety wkrótce się rozniesie, jak sprawa Teletubisiów (za co chyba Sowińska dostała jakąś amerykańską nagrodę w kategorii „głupota”). Jeśli dodać do tego nieprawdziwe oświadczenia w -obecnie dość delikatnej- sprawie tarczy antyrakietowej, które dementowane są przez USA, to zapowiada się nam naprawdę miła współpraca ze Stanami.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.