Zjazd siły przewodniej

Cały dzień, dosłownie caluśki, TVN24 transmitował zjazd PZPN. Niebywałe! W czasach najbardziej rozwiniętego socjalizmu nikomu nie przyszłoby w TVP do głowy transmitować przez cały dzień zjazdu… PZPR, która to organizacja – cokolwiek o niej mówić – miała wiekszy wpływ na życie Polaków, niż panowie kopacze piłkowi. Zaś informacje kto się z kim na tzw. secie spotkał w kuluarach były wtedy wielokrotnie ważniejsze niż dziś. Nie pojmuję. Wiem skądinąd, że Mariusz Walter (znamy się dziesiątki lat w końcu) zawsze miał lekkiego fijoła na punkcie sportu w ogóle, a piłki nożnej w szczególności; nigdy tych upodobań nie podzielałem, dziś zaś uważam, że mocno z tą transmisją przesadził. Kogóż może obchodzić dylemat: Lato – czy Boniek, i który z tych panów jest lepiej widziany przez Tuska?To znaczy – tak: obchodzi, oczywiście, niemal wszystkich. Ale – zaryzykuję taką tezę – nie dlatego, że to tak obiektywnie ważne, ale dlatego, że waga tego została nam narzucona przez media właśnie, między innymi takimi całodziennymi transmisjami. Nawiasem mówiąc, dotyczy to bardzo wielu zdarzeń i ludzi. Czy ktokolwiek słyszałby cokolwiek o szeroko dziś znanej panience imieniem Jola (nazwiska nie wymieniam, żeby nie dołączać do chóru współtwórców tego dziwacznego fenomenu) gdyby nie pewna stacja telewizyjna, za którą szparko podążyli co głupsi szefowie innych mediów?

No więc piłka nożna i jej problemy i panna Jola to zjawiska z tej mniej więcej samej półki. Nie powiem, by trzeba było bardzo zadzierać głowę, by na tę półkę popatrzeć.

Reklamy

3 myśli w temacie “Zjazd siły przewodniej

 1. Naprawdę nie kuma Pan tego? Ciemny lud ma być karmiony tym, co Wielki Brat podaje na stół. I nikt nie marudzi o jakichś tam autostradach czy o gospodarce.
  Toż najważniejsze są igrzyska.
  Kto karmi pana Waltera?

  Polubienie

 2. Taaaak…….nasze „chincyki” trzymaja sie mocno…
  Psudo sport, pseudo sportowcy i tylko grupa trzymajaca forsę calkiem nie pseudo. Tfu!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.