Przeworzenie na studniówkę, czyli o granicach zidiocenia

Dwaj panowie (nie chcę używać określenia na ich poziom umysłowy, bo nie mam zamiaru stawać przed sądem za zniewagę) z PiS-u zrobili sobie cyrk na temat stu dni PO. Tym razem – pisze Dziennik.pl Donald Tusk nie był wilkiem, a… Neo z filmu „Matrix”. Prawo i Sprawiedliwość podsumowało sto dni rządu PO-PSL. To jeden wielki polityczny matrix – skwitowali Adam Hofman i Mariusz Kamiński, którzy wystąpili w roli wodzirejów. I z prawdziwie filmowym rozmachem wyliczyli grzechy i zaniedbania premiera i jego ministrów.

Tyle Dziennik; Może to i da się się nazwać (przez jakiegoś niedokształconego prowincjusza) filmowym rozmachem, ale dla mnie – w końcu, w żadnym stopniu fana PO – był to żałosny cyrk i kiczowate wypociny dwóch mało zdolnych amatorów, którzy w dodatku swoją rozpisaną na głosy „prezentację” okrasili… haniebnymi błędami ortograficznymi. Oto więc i cały PiS: prostacki, prowincjonalny, chamski, źle wykształcony, agresywny i głupi. Taka mentalna Włoszczowa, niczym nie uwłaczając miłej skądinąd miejscowości.

Wniosek z tej żenującej imprezy jest dla mnie jeden: jak najwięcej pp. Kamińskich (wszystkich trzech!), p. Mularczyka, p. Hofmana, p. Gosiewskiego, Kaczyńskich, Ziobry itp. w telewizji! Jak najwięcej! I – nie komentować tych bzdetów i głupot, które wygadują! Oni się po prostu tak tragicznie kompromitują samoczynnie i samoistnie, że zginą ze sceny politycznej, zanim się zdążą oblizać. W tych warunkach państwu z PO doprawdy wystarczy siedzieć i pachnieć, robiąc mądre miny. Za dwa miesiące będą mieli 70% poparcia – a PiS nadal nic nie będzie rozumiał co się dzieje…

Reklamy

18 myśli w temacie “Przeworzenie na studniówkę, czyli o granicach zidiocenia

 1. Błąd ortograficzny to jak puszczenie (za przeproszeniem) bąka w towarzystwie. Oczywiście zależy też od towarzystwa: dla jednych będzie to sprawa normalna – bo wszyscy tak robią, łącznie z samym Wodzem, a dla innych to po prostu faux pa.

  Polubienie

 2. @Bogdan Miś:
  Obawiam się, że nie mogę się zgodzić. Owszem, PiS każdą wypowiedzią jedynie się ośmiesza. Nie zapominajmy jednak, że jedynie w naszych oczach. Nie zapominajmy, że ok. 20% naszych rodaków uważa te wypowiedzi za bardzo mądre i na ich podstawie decyduje, że to właśnie ci panowie powinni rządzić Polską…

  Polubienie

 3. PiS: prostacki, prowincjonalny, chamski, źle wykształcony, agresywny i głupi. To właściwie dość dobrze podsumowuje do jakich ludzi ta partia trafia i na jakim elektoracie im zależy. Więc z tego punktu widzenia ich linia jest słuszna, bo dociera do targetu.

  Polubienie

 4. „Nie, to nie z powodu jednego – choć okropnie kompromitującego – błędu. To za tzw. całokształt. Za styl bycia, timbre głosu, wygląd, krótkie paluchy, tłuste karki i niedobre garnitury. Za Giertycha, Leppera, za “ten pan więcej nikogo nie zabije” i Barbarę Blidę. Za kwestionowanie teorii ewolucji i usuwanie Gombrowicza. Za rzecznika praw dziecka i jego majaczenia. Za bywanie w telewizji Trwam. Za 17-dniowych harcerzy-oficerów kontrwywiadu. Za wszystko.”

  to dopiero argumentacja …
  rzeczywiscie rozumiem bol w sprawie ‚ewolucji’ jak na malpe przystalo 🙂

  Polubienie

 5. hm
  a ja sadze ze pomiedzy dwoma kupami to jednak PO cuchnie najbardziej …
  ale poniewaz zazydzenie polskiego spoleczenstwa jest glebokie, nie bede sie tutaj klocil

  Polubienie

 6. >w.
  No, to żeś się stary, zareklamował. 30 milionów ofiar stalinizmu, a ten mówi, że jest stalinistą. Gratuluję dobrego samopoczucia…

  Polubienie

 7. Marks jest nudny i utylitarny. Lenin to już bardziej polityczne pitu-pitu. Jeśli Cię to interesuję jestem zwolennikiem stalinizmu. Pełna kontrola, terror polityczny, socjalizm i gospodarka planowana. Choć pewnie na starość przejdzie. Kapitału całego nie czytałem, ale częstokroć sięgam po dzieła „z prawej strony”, a to dlatego że dyskusja z osobami prawicowymi bez pojęcia o pewnych sprawach jest bez sensu. Ponadto warto poszerzać horyzonty.
  A takiego liceum to współczuję. Czasem już chyba serio jest się uczyć w szkole niż nic nie robić.

  Polubienie

 8. Protestuję przeciwko nadużywaniu przez prostacki, prowincjonalny, niewykształcony agresywny i głupi PiS tak zacnego pojęcia matematycznego jakim jest „matrix” , a po polsku „macierz”, która to macierz jest wektorem wektorów lub ciągiem wielowskaźnikowym – jak kto woli.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.