Bojkot Olimpiady, czyli poroniony pomysł

Pewna liczba tzw. prominentnych osób (w tym wysoce przeze mnie nielubiany p. Karski i bardzo kontrowersyjna – delikatnie mówiąc – madame Pitera) podpisała apel do władz Polski o bojkot igrzysk olimpijskich w Chinach; bo Chińczycy – imaginujcie sobie – naruszają prawa człowieka. M. in. tym, że – jak powiedział z ponurą pasją w TVN24 niejaki p. Romaszewski – wyburzyli gdzieś tam 15 000 mieszkań i nie wiadomo, co się stało z ich lokatorami. Całą sprawę podchwyciły wszystkie chyba media; w duchu – generalnie rzecz biorąc – co to będzie, co to będzie?

Otóż: nic nie będzie. Temat jest kretyński, to raz. Że Chinole nie przesadzają z liczeniem się z zachodnimi regułami demokracji, to fakt; ale ta wiedza nam się nie urodziła chyba wczoraj, nieprawdaż? Nie mówiąc już o tym, że niby dlaczego ludzie Wschodu mieliby przyjmować za swoje normy całkiem im obce kulturowo? Więc jeśli nie darliśmy mordy – pp. Obrońcy Praw Człowieka – kiedy im przyznawano prawo organizacji Igrzysk, to teraz proszę uprzejmie siedzieć cicho i nie margać. Bo dziś – to już tylko jedynym powodem takiego postępowania jest cyniczne wykorzystywanie sportu do dość brudnych celów politycznych; mówiąc jawnym kodem, chyba tylko do lansowania pokrzywionej nienawiścią buźki pewnego senatora i w jednej osobie nieudanego fizyka.

Przy okazji ujawnił się dość młody długowłosy dżentelmen, który z fanatycznym ogniem w oczach przytoczył – jako godny najwyższego podziwu – przykład jakiegoś sportowca z roku bodaj 1924; otóż sportsman ten odmówił startu na ówczesnej olimpiadzie w niedzielę, był bowiem… wierzącym katolikiem. Powiedzmy sobie: wolno mu było. Ale dlaczego naśladować durnia?

Reklamy

22 myśli w temacie “Bojkot Olimpiady, czyli poroniony pomysł

  1. Jak widać, głupich nie sieją; sami się rodzą. Żeby chociaż nauczyli się ortografii… Proponuję wypowiedzieć wojnę Chinom, Rosji, Niemcom i Kubie. I wybrać im królem Chrystusa.
    Ludzie!!! Zęby mnie bolą od czytania takich bredni!

    Polubienie

  2. człowieku powinienes zostac politykiem , mowisz tak glupio jak oni sami, chinole robia czystke etniczna amy mamy na to patrzec bo moze to da im zastrzyk demokracji hehe jestes alno tak glupi albo kur….. tak naiwny.
    niepisz wiecej takich vredni! nalezy: BOJKOTOWAC IGRZYSKA I UKARACH CHINOLI A W SZCZEGOLNOSCI DAżYC DO OBALENIA TAM WLADZY!!!

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.