Cyrk trwa

Śledzę sobie obrady naszych wybrańców w różnych mediach. Mniej więcej wszystkie przekazują to-to wiernie, czepiać się nie ma specjalnie czego. Natomiast to, co przekazują… Jedno słowo: rozpacz. Miałem cichą nadzieję, że wraz ze zniknięciem z Sejmu różnych Filipków i Wierzejskich poziom debaty politycznej się cokolwiek podniesie; niedużo, troszeczkę, ciut, bo przecież Główny Kaczor, Gosiu, Dorn, Szczypińska, Nelly i w szczególności mój ulubiony intelektualista Kuchciński się jednak załapali. A tu – kicha z grochem. Dalej cyrk. Zdaje się, że znowu wybraliśmy przepiękne stado pacanów i nieuków. Weźmy pod uwagę li tylko formę wypowiedzi; spuśćmy zasłonę miłosierdzia na treść. Nawet więc pan poseł PO – o pięknym skądinąd szlacheckim nazwisku – rekomendujący Komorowskiego na marszałka palnął sześć (tyle zauważyłem) grubych błędów językowych; co dopiero mówić o prowincjonalnej hołotce pisuarowskiej, która po prostu bełkoce. A już tekst Kuchcińskiego, w którym mówił o mniejszościowej reprezentacji opozycyjnej większości narodu przejdzie chyba do historii wszechświatowego idiotyzmu.

Na tym tle ludzie z PSL-u – których, zdaje się, nie doceniałem, a wśród których nie ma ani jednego z wykształceniem poniżej wyższego, czterech zaś jest doktorami nauk – jawią się jako prawdziwa arystokracja intelektualna.

Jestem w zasadzie człowiekiem spokojnym i łagodnym, jak to większość ludzi wzrostu słusznego i takiejże – niestety – wagi. Nie ma we mnie tedy krwiożerczości. Ale zaczynam doprawdy chwilami mieć ochotę na… Nie, nawet tego napisać nie mogę. Powiem tylko, że po stosownym orzeczeniu sądu nacisnąłbym w paru wypadkach spust na ochotnika z przyjemnością i bez wyrzutów sumienia.

14 myśli na temat “Cyrk trwa

 1. tak, tak, wybieram sie na „tę kawę” juz od dawna, wiem… mea culpa. nadrobimy niebawem. na blog wpadłem poprzez PLAXO. czytam IOM z zaciekawieniem tym większym, ze sam (jak wiesz) jestem juz doświadczonym blogerem (blagierem) i adoratorem blogów wszelkiej maści.
  widzę, że IOM jest już w blogfrogu !
  http://blogfrog.pl/index.php/blogi/pokaz/439
  na 759 miejscu, HA! zero925 jest w top 100! pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 2. >>zero925:Masz rację. Nie ma w tej chwili alternatywy; oni faktycznie wyglądają na najlepszych. Najlepsze – to nie jest jednak jeszcze nawet dostateczne w tym wypadku. Nie mogę zapomnieć o numerasie pana Miodowicza wraz z tą dziwną cipą w stosunku do Cimoszewicza; Tusk powinien się od tego ostro odciąć i spuścić Miodowicza do zssypu, a nie zrobił tego. Czekam też na deklarację w sprawie różnych swobód obyczajowych i w sprawie państwa bezwyznaniowego (tu np. zdystansowanie się do Wartości Chrześcijańskich w mediach byłoby pożądane…). Nie wszyscy z tego rządowego kompletu budzą mój żywy entuzjazm… W sumie: wolę Onyszkiewicza, Geremka, Frasyniuka – a także tak rasowych inteligentów, jak Cimoszewicz właśnie, Szmajdziński choćby czy Zemke. Ale PO ma u mnie kredyt na pół roku; rozumiem uwarunkowania.
  A swoją drogą, mon cher: czy nie sądzisz, że ta forma naszego akurat dialogu jest dosyć idiotyczna? Niewtajemniczonym wyjaśniam: znamy się z zero925 – jakby to powiedzieć – dość dobrze ze względów, nazwijmy to tak, biologicznych. Ściskam Ciebie i wszystkie Twoje dziewczyny.

  Polubienie

 3. jako zdeklarowany, choć nieśmiały zwolennik PO zapytam o alternatywę. intelektualista (co SłYCHAć, widać i czuć) Olejniczak, hm? żarty chyba..
  posłowie z psl-u też kamieniem raczej nie cisną. „piekno naszo polsko ziemio zaorano” dowodzi minister – przedstawiciel prawdziwej arystokracji intelektualnej ???
  pozdro. jasiek 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.