Lojalka i żenada

Andrzej Urbański, szef TVP, w żadnym wypadku nie jest bohaterem mojego romansu. Fakt, że jest odrobinę bardziej do przyjęcia niż jego poprzednik, czyli osławiony Lustracja-Wildstein nie zmienia faktu, że – matematycznie nazywając – jest on dla mnie co najwyżej  epsilonem, czyli wielkością niemal nie różniącą się od zera. No i onże Urbański stał się dziś negatywnym bohaterem żenującej sensacji: imaginujcie sobie, IPN oświadczył, iż ów zbrodzień… podpisał tzw. lojalkę. To znaczy jakiejś tam służbie PRL-u oświadczył na piśmie, że nie będzie prowadził działalności terrorystycznej, czy czegoś takiego. No i to jest absolutna żenada – ale wcale nie dla Urbańskiego…

…tylko dla tych głupawych żurnalistów, którzy rzecz natychmiast rozdmuchali. I, rzecz jasna, dla IPN-u, który zajmuje się już takimi pierdołami, że się normalnemu człowiekowi słabo robi. Za chwilę okaże się bowiem,  że jedyni ludzie godni dla tych medialnych idiotów szacunku, to wyłącznie jacyś niedoszli bomberzy, których – nawiasem mówiąc – w PRL nie było w ogóle… Co dodatkowo zabawne, to fakt, iż dysfamią otacza się gostka, który – skoro podpisał ową lojalkę – to znaczy, że coś jednak w tej konspirze robił (bo inaczej by go owi SB-cy w ogóle nie ciągali do długopisu, przecież). A ci, którzy nic nie podpisywali – bo w ogóle nic nie robili, albo, jeszcze lepiej, byli po drugiej stronie – mają spokój.

Ogromnie mi to przypomina piękną historyjkę o małym Jasiu, którego pani wyrzuciła z klasy, bo puścił siarczystego bąka. Jasio łazi po korytarzu i mamrocze:
– Gdzie  tu logika? Gdzie tu logika?

Podchodzi woźna i pyta:
– Jasiu, o co ci chodzi?

Na to Jasio:
No bo ja chodzę po korytarzu i oddycham świeżym powietrzem, a cała klasa w smrodzie została… 

Reklamy

10 myśli na temat “Lojalka i żenada

 1. Masz rację, ZEZ-’em ich…
  1.KTO judzi ciągle i sieje NIENAWIŚĆ??
  „od zawsze, wy z PO i LSD!!” (Lucy in the Sky with Diamonds – to te świnie, The Beatles).
  Nasz dzielny „samo dobro”, wspólnie z tym ministrem o nazwisku wziętym od szczególu ze szkieletu praojca naszego, nie dadzą przekonać się, że białe jest białe, a czarne jest czarne. To przecież my stoimy tam, gdzie nie stało wtedy „samo dobro”, a wy tam gdzie ZOMO nigdy nie było.
  „To wy judzicie i siejecie nienawiść”.
  My natomiast ziejemy dobrocią w audycjach stacji, którą nasz Father Director, uwaga director to też dyrygent, prowadzi w duchu absolutnej tolerancji chrześcijańskiej. Eh, Judajczykowie… na zdrowie.
  /…/ wy lewaccy FASZYŚCI!!/…/ My odpowiemy Wam jak Władek Gomułka: „władzy raz zdobytej, nigdy nie oddamy”.
  To nic, że nasi najwięksi mają hasła typu TOLERANCJA, RÓWNOŚĆ na ich falszywych japach (a braterstwo gdzie?). Nasze ponure japy są teraz nalepszym wyznacznikiem 4RP. A jak…
  Teraz K…a MY jesteśmy Nową Nieomylną Rasę Panów i jeszcze może tak być, że mieć będziemy na naszych łapach krew setek milionów ludzi!! Bo pamiętajcie, że 21 października może być gorszy niż 13 grudnia…
  A wszystkiemu winna będzie PO!
  Mogli zrobić POPiS?
  Nie chcieli… i wtedy poniżany przez lata pies zawył z bólu i zaczął kąsać.
  Nasze reakcje są tylko reakcjami wtórnymi, dopiero teraz wykorzystamy najpodlejsze pomówienia, kłamstwa czy oszczerstwa!! Najpierw oszczerstwa.
  Ojejejejej…
  Porąbało mnie czy cóś?
  Spokojnie, tylko ZEZem lukam.

  Polubienie

 2. mojego też nie, chcociaż luzak i bankieciarz zawsze lepszy od ortodoksyjnego paranoika, czyż nie?
  Media na okoliczność wyścigu o lepszy news przedwyborczy popadają w skrajny debilizm, tracąc przy tym resztki zdrowego ROZSĄDKU.

  Polubienie

 3. Bogdanie, zamachów planowanych i przeprowadzonych trochę w PRL było, ale nie aż tyle, żeby mówić o terroryzmie. Przypomnę nieudany zamach na pomnik Lenina w Nowej Hucie z 19 kwietnia 1979 oraz plany wysadzenia pomnika Lenina w Poroninie.

  Inna rzecz, że namnożyło nam się w ostatnich latach opozycjonistów, których największym wyczynem było „pokazanie zajączka palcyma” chyłkiem zza firanki albo w kieszeni płaszcza. Oni wyznaczają teraz obowiązujące standardy, a jednym z głównych jest brak papierów w IPN.

  Polubienie

 4. Makowski:
  ja nie pamiętałem szczegółów, ale pamiętam reportaż w TVP, już ich wynoszący na piedestał i tak go właśnie odebrałem. Nie jako zorganizowaną akcję, czy przemyślany protest polityczny, ale właśnie jako czyn szalony, jak znajomi Anonima.
  Podkreślam: nie chodzi o to, kto przeciw komu, czy o jakiej porze dnia lub nocy. Chodzi o brak organizacji, oraz zupełną nieumiejętność wyrażenia powodów i celów przez samych braci Kowalczyków.

  Polubienie

 5. >> PAK

  Pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, którzy 6 października 1971 podłożyli bombę w auli tej placówki w proteście przeciwko krwawemu stłumieniu przez władze komunistyczne robotniczych protestów na Wybrzeżu w czasie wydarzeń grudnia 70. Następnego dnia miała się w tym pomieszczeniu odbyć uroczysta akademia ku czci funkcjonariuszy MO i SB…

  pl.wikipedia.org/wiki/Bracia_Kowalczykowie
  i jeśli dla Was (>> PAk i Anonim) – to „dowód chyzia” – to macie prawo tak sądzić.
  ale.
  ale: czy NORMALNY jest tylko ten Obywatel, któremu się wszystko i wszedzie podoba?
  wiem: przesadzam.
  ale.
  dodajmy, że bracia wysadzili Aule w nocy, aby nikt nie ucierpiał.
  no, Wariaci!
  jak ten, no; jak mu tam? Waryński czy Piłsudski…
  a może to była Karolina Corday?
  (świat pełen jest wariatów, prawda?)

  Polubienie

 6. Anonimie: dziękuję, bo dokładnie nie pamiętałem. A sprawę też odbierałem sprawę jako przykład zaburzeń psychicznych. Niestety, zdaje się, że IPN jest innego zdania. Coś o jakiś tablicach ku czci mi się obiło o uszy…

  Co do lojalek: nie wiem, czy dotyczy to jakiejkolwiek, a przy tak ostrym stawianiu sprawy wystarczy jeden kontrprzykład. Dlatego wolę się odnosić do tej konkretnej.

  Polubienie

 7. >>PAK: Był, bracia Kowalczykowie chcieli wysadzić aulę uczelni, w której miała się odbyć jakaś zbiórka MO, chyba. Ale wszyscy – a w każdym razie wszyscy moi znajomi – to traktowali jako dowód chyzia. Pakowanie ich do mamra było bez sensu, natomiast do psychiatryka – zapewne jak najbardziej. Ale wybrano to pierwsze…
  A przy okazji: podpisywanie jakiejkolwiek lojalki nie jest niczym hańbiącym; to po prostu podniesienie rąk do góry wobec przewagi przeciwnika. A „poddaję się” nikogo nie hańbi; nie ma takiego powodu, dla którego należałoby ginąć jak idiota. To, oczywiście, moje prywatne zdanie.

  Polubienie

 8. Był jakiś przypadek z bombą za PRL. Chyba w Opolu, ale głowy nie daję.
  Faktem jednak jest, że podpisanie iż się nie będzie stosować metod terrorystycznych nie jest niczym hańbiącym.

  Polubienie

 9. 1.KTO judzi ciągle i sieje NIENAWIŚĆ??

  To wy judzicie i siejecie nienawiść od zawsze, wy z PO i LSD!! To wy uznaliście się za Nową Nieomylną Rasę Panów wy lewaccy FASZYŚCI!! To WY, potomkowie największych ludobojców w dziejach świata mający na swych zachłannych łapach krew setek milionów ludzi!!

  Do dzisiaj nie rozliczyliście się z przeszłości wy zbrodnicza szarańczo!! Za to ciąle poniżacie i niszczycie inaczej myślących wy rasiści jedni, obłudnicy z hasłami typu TOLERANCJA, ROWNOŚĆ na tych falszywych japach. A my jak te zastraszone barany milczeliśy przez wiele dziesiątków lat.

  Ale w końcu coś pękło, bo od czasu wyborów niewyobrażalna orgia haniebnych kłamstw, insynuacji, pomówien itp. siegnęła zenitu. W końcu poniżany przez lata pies zawył z bólu i zaczyna kąsać. Ale dalej nasze reakcje są tylko reakcjami wtórnymi na wasze obecne i wcześniejsze najpodlejsze pomówienia, kłamstwa czy oszczerstwa!!
  —-
  Do radia TOK FM dzwoni facet i wyp. się na tematy polityczne:
  Część 1: http://youtube.com/watch?v=c1AePmHk2Ug
  Część 2: http://youtube.com/watch?v=hOKzjQZry3Q

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.