Wybory. Zachowanie mediów. Cimoszewicz.

Dziś w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz zadeklarował publicznie, że ma zamiar wystartować w nadchodzących wyborach jako kandydat na senatora RP. Dla mnie to ważna wiadomość, bowiem człowieka tego cenię niesłychanie wysoko i niezmiernie żałowałem, że go w tak świński sposób „wykolegowano” z wyścigu o prezydenturę przy użyciu jednego agenciaka i jednej zdziry; jakże inaczej wyglądałby dziś ten zapyziały kraj, gdyby na Krakowskim zasiadał On właśnie! Oświadczam tedy publicznie, że dobrowolnie i z najwyższą ochotą oddaję mu do dyspozycji całą swoją wiedzę i wszystkie umiejętności; między innymi na czas wyborów ten blog staje się jedną z witryn wyborczych Włodzimierza Cimoszewicza.

Przy okazji: TVN24 uzyskał wywiad z Cimoszewiczem, więc – niejako z natury rzeczy – o fakcie poinformował; sensacji jednak z tego nie zrobił, choć mógł i powinien. Może im było szkoda mówić przy okazji – a nie dałoby się inaczej – o roli PO w tej ponurej aferze z udupieniem człowieka? TVP1, choć pokazało kto z kim będzie walczył w różnych regionach kraju (głównie były to te regiony, w których PiS może pokazać publice jakąś w miarę znaną mordę), o Cimoszewiczu nie zająknęło się ani słowem.

TVP1 również nie powiedziała ani słowa o stosunku Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i wielu najwybitniejszych konstytucjonalistów do sprawy odwołania/mianowania ministrów przez spółkę premier-prezydent. Jest to jawnie sprzeczne z ustawą zasadniczą, o czym przesądzają słowa przysięgi ministra, która zaczyna się tak „Obejmując urząd ministra…„; czyli bez przysięgi ministrem się ewidentnie nie jest. Więc ta dziwna pani Fotyga i pan Polaczek ministrami nie są. A TVP1 – ani słowa o takim stanowisku, tylko pokazuje jakiś bełkotliwy wywód Jarosława K.

I są ludzie, którzy śmią twierdzić, że za Kwiatkowskiego telewizja publiczna była spolegliwa wobec ówczesnej władzy Może i była; ale ta dzisiejsza nie jest już spolegliwa, tylko włazi władzy w tyłek bez smarowania! Ta dzisiejsza jest po prostu kolejnym cynglem mafii pisuarów; i tyle.

Reklamy

11 myśli na temat “Wybory. Zachowanie mediów. Cimoszewicz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.