Dla bab

Wiem, że się części – może nawet znacznej – z was narażę; trudno, nich będzie: amicus Plato, sed… Oglądam otóż od czasu do czasu babską telewizję TVN Style. Jak wszystko w TVN jest to warsztatowo co najmniej poprawne. Kadry bezbłędne, organizacja planu bez zastrzeżeń, akcja programów wartka… Niektóre, przepraszam za wyrażenie, formaty nawet do oglądania bez zgrzytania zębami – powiedzmy, kucharzenie sympatycznej lady Nigellli. Gorzej z produkcjami rodzimymi…… panie Rogalska i ta druga ruda (nie jestem w stanie zapamiętać nazwiska, Makóweczko czy Malineczko, coś takiego – co też coś mówi o osobowości tej damy…) są to po prostu tragicznie minoderyjne osoby z obsługi dość podrzędnej kuchni – co z tego, że drogiej i „eleganckiej” – nie zaś dziennikarki; pani Paulina Młynarska, wyraźnie zmuszona przez kierownictwo stacji do odpytywania rozmówców z wrażeń z „pierwszego razu” i problemów z orgazmem, źle się w tej roli czuje…  Słowem, to taka telewizja dla zamożnych blondynek (mentalnych). No i …

…cóż oni planują? Oddajmy głos im samym: Kobieca telewizja TVN Style zaprezentowała swoją jesienną ofertę programową – pisze serwis WirtualneMedia.pl. Obok kontynuacji znanych programów w ramówce znalazło się 10 nowości w tym 4 polskie i 6 zagranicznych. W rolach głównych Magda Mołek, Janek Szlagowski, Matt James i Nigella Lawson.

Największym zaskoczeniem są bez wątpienia krajowe produkcje kanału. Wśród nich na uwagę zasługuje program Magdy Mołek, która została w tym sezonie twarzą stacji. Projekt „W roli głównej” ma być jedną z najsilniejszych pozycji TVN Style. Dziennikarka będzie starała się przybliżyć w nim życie znanych osób. Zostanie ono podzielone na trzy akty dzieciństwo, dorastanie, dojrzałość. Do rozmowy zaproszono m.in.: Piotra Najsztuba, Małgorzatę Niezabitowską oraz Ilonę Łepkowską.

Pojawią się także nowe twarze. Na antenie TVN Style zadebiutuje Janek Szlagowski, młody dziennikarz związany wcześniej z TVP i MTV, perkusista zespołu Blog27. Poprowadzi on magazyn „Uniwersytet Zodiak”, który ma w naturalny i przystępny sposób wyjaśniać zjawiska ogólnie uznawane za nadprzyrodzone i od wieków stanowiące przedmiot nauki i dociekań filozofów. W sezonie jesiennym redakcja skupi się m.in. na podstawach astrologii, horoskopie zodiakalnym, chiromancji, snach, tarocie, grafologii, hunach i feng-shui.

Program, mimo iż montowany wcześniej, będzie opierać się na kontaktach z widzami.- Po każdym wydaniu w czasie rzeczywistym w TVN Style pojawi się ekspert, który był obecny w programie. Widz otrzyma możliwość zadania własnych pytań, wyjaśnienia wątpliwości – tłumaczy Janek Szlagowski. – Uruchomimy też rozbudowaną stronę internetową- dodaje.

Kolejna nowość to fabularyzowany cykl „Taka miłość się nie zdarza” opisujący najsłynniejsze romanse wielkich Polaków. Zobaczymy m.in. historię niszczycielskiego związku Stanisława i Dagny Przybyszewskich, losy miłości Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, oraz tragiczny finał małżeństwa Romana Polańskiego z Sharon Tate.

Polskie premiery zamyka program „66 niezapomnianych scen filmowych” przypominający najbardziej kultowe z polskich filmów i seriali. Komentatorami będą m.in. Kamil Durczok, Jan Machulski, Renata Dancewicz, Tomasz Kot, Liroy, Wiesław Kot i Grzegorz Miecugow.

Na antenę TVN Style powrócą też lubiani przez widzów zagraniczni prezenterzy. Kanał pokaże program „Miejski eko-ogrodnik”, w którym Matt James przemierza Anglię poszukując zaniedbanych przydomowych ogródków i przemienia je w oazy zieleni. – Program będzie nadawany równocześnie z odcinkami emitowanymi w Wielkiej Brytanii – tłumaczy Yvette Żółtowska-Darska szefowa TVN Style. Kobieca telewizja wyemituje także pierwszy talk-show Nigelli Lawson znanej widzom TVN Style z programów kulinarnych „Nigella gryzie” i „Nigella ucztuje”.

Kanał pokaże dwa programy poradnikowe „Co jest dla Ciebie dobre” (weryfikujący mity na temat zdrowia) oraz „Jak się sprzedać” traktujący o walce o wymarzoną posadę. Na antenie TVN Style znajdą się również dwie edycje show „Damą być”, w których źle wychowane dziewczyny będą poznawać zasady etykiety właściwego sposobu poruszania się i mówienia pod okiem nauczycielek starej daty.

Pojawi się też projekt będący uzupełnieniem „Superniani” ( jej drugą serię wraz z ekstra wydaniami stacja będzie pokazywać jesienią).

– Wprowadzamy do ramówki „Nastoletnie aniołki”, solidny format wyprodukowany przez BBC. Superniania zajmuje się problemami małych dzieci, tymczasem rodzice często nie mogą poradzić sobie z kwestią dojrzewających nastolatków. Teraz także osoby wychowujące starsze pociechy będą mogły podpatrzeć ciekawe rozwiązania wychowawcze – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Yvette Żółtowska-Darska.

Tradycyjnie obok nowości nie zabraknie nowych sezonów już znanych produkcji. Będą emitowane nowe odcinki „Miasta Kobiet”, „Lekcji Stylu”, „Salonu piękności”, „Przeglądarki”, „Grunt to zdrowie”, „Mamo to ja”. Zmiany czekają „Magiel towarzyski”. – Program będzie dłuższy o prawie 15 minut. Tą część wypełni rozmowa z gościem, która będzie mniej cięta niż do tej pory. Zawsze bolało nas serce, często trzeba było coś obciąć bo mieliśmy bardzo ścisłe ramy czasowe- tłumaczy nam Karolina Korwin Piotrowska. Pojawi się też zagranica. Będzie jeden przykład tygodnia, który będziemy szerzej omawiać- dodaje.

Jesienią ramówkę kanału dopełnią programy takie jak: „Trinny & Susannah”, „Jak dobrze wyglądać nago”, „Perfekcyjna pani domu”, ” Zaklinacze wnętrz” oraz seriale „Uwaga faceci”, „Hotel Babylon”.

Kanał stawia sobie za cel zwiększenie widowni. Szefowa TVN Style nie określa jednak konkretnych progów. – Jesienna ramówka jest dopełnieniem naszej dotychczasowej oferty. Staramy się dokładać kolejne cegiełki, rozwijają poruszane przez nas tematy (m.in. moda, zdrowie)- tłumaczy Yvette Żółtowska-Darska. – Wiosną prowadziliśmy niemal wyłącznie politykę kontynuacji, teraz atakujemy nowymi, ciekawymi formatami- dodaje.

Mój komentarz: kolejna idioten- und kuchten-TV nam się ostatecznie urodziła. Chiromancja, tarot i Magda Mołek oraz Janek jakiś tam… Myślę, że organizacje feministyczne powinny się na TVN poważnie obrazić. Wyłaniający się z tej propozycji model „widzki” tej stacji jest przerażający: to bezmózga kretynka z forsą, zapatrzona we własną waginę, chadzająca co drugi dzień do wróżek i  skrupulatnie  przeliczająca numerologiczne interpretacje własnego nazwiska.  Koszmar!

Oczywiście, znam takie babska, jest ich rzeczywiście mnóstwo; mógłbym opowiadać o tych ponurych pudłach godzinami i byłyby to opowieści grozy, przy których Edgar Allan Poe ze swoją twórczością mógłby się chować pod dywanem.  Kto zresztą nie zna… Straszliwe jest zaś to, że jest tego babstwa tyle, że opłaca się dla nich robić specjalny kanał telewizyjny.

Jak takie spotkacie, chłopaki: uciekajcie od nich. Natychmiast. Nawet jak mają należycie rozwinięte to i owo. Lepiej kupić dmuchaną lakę w pornoszopie, słowo daje. Przynajmniej nie trzaska dziobem.

10 myśli na temat “Dla bab

 1. witam,
  przejrzałem Pańskiego bloga i muszę stwierdzić, że choć mamy zupełnie inne poglądy, to w tym wypadku mógłbym się podpisać pod Pana wypowiedzią obiema rękami (zresztą podobnie jak pod bardzo trafnym komentarzem o „panienkach” popełniających błędy językowe).
  pozdrawiam serdecznie,
  m.

  Polubienie

 2. Przypomniałem sobie o doskonałym programie dotyczącym pań z Trinny & Susannah”, “Jak dobrze wyglądać nago”, niecałe 2 lata temu brytyjski Channel 5 wyemitował materiał, który obnażył istotę stylu i dziennikarstwa obu prezenterek. Nie tylko okazło się, że pierwszą swoją firmę i jej pracowników oszukały na grube pieniądzę (w tym inwestorów, którzy sypali je szerokimi garściami)i zbankrutowały, jako, że posiadały blade pojęcie o interesach. Obnażono bezlitośnie wszystkie skandale towarzyskie z ich udziałem,(romanse, narkotyki etc.),fakt, że goście, którzy wzięli udział w produkcji dokumentu The truth about Trinny and Sussanah why did it go wrong? byli zastraszani i zniechęcani do całego projektu, nie tylko przez prawników obu gwiazd, na długo przed emisją całego materiału. Poniżej link, w którym opisano w skrócie czego dotyczył ów dokument, jak na razie nie udało mi się go jeszcze znaleźć online.

  http://www.whydidigowrong.co.uk/?p=453

  Polubienie

 3. Ramówka TVN Style, zaczyna coraz bardziej przypominać swobodną przebieżkę po brytyjskiej telewizji, o ile Nigella i Triny&Susanah są imionami doskonale znanymi we wszystkich domach, Superniania wyjechała do USA, ponieważ jej metoda wychowawcza naughty step, przejadła się z kretesem i nie da się w nieskończoność powtarzać starych numerów. Hotel Babylon skończył już swój antenowy żywot, chociaż mówiło się jakiś czas temu o kręceniu kolejnej serii. Cięzko mi sobie wyobrazić Magdę Mołek w roli twarzy jakiejkolwiek telewizji (mieliśmy okazję pracować kiedyś razem w Legnicy), cóż jaka stacja tacy prezenterzy, szkoda tylko, że dziewczyna nie potrafi znaleźć sobie miejsca na dziennikarskim firmamencie. Może TVN S. to nareszcie to?!

  Polubienie

 4. @All:
  Nie przesadzajcie już z tą kpiną. Chcecie mi powiedzieć, że inne stacje nie kpią z widzów poświęcając coraz większą część ramówki na różne telenowele (sam nie wiem, które są gorsze – polskie czy zagraniczne)…

  Może nadszedł już czas, aby powiedzieć sobie wprost, że idiotów nie brakuje… Wystarczy przez chwilkę pooglądać EzoTV (chyba tak się to nazywa) lub porozmawiać z kimś, kto pracuje jako wróżka odpowiadająca na smsy (np. w TVN lub Polsacie) – zazwyczaj są to studenci dorabiający sobie po zajęciach na uczelni (zdolna ta dzisiejsza młodzież jest 😉 )

  Polubienie

 5. Podobnie jak Oliveira, mam podejrzenia że ten kanał to kpina z widzek i widzów, jak się jakiś przytrafi. Co do wątpliwości odn. istnienia indywiduów z zapotrzebowaniem na kurs jedzenia bułki przez bibułkę: zazdraszczam życia, które oszczędziło bycia brutalnie wyrwanym z błogiej nieświadomości, ale muszę potwierdzić ich istnienie. Z tym że niekoniecznie radzę uciekać, bo dobrze gotują (i dużo), poza tym zapewniają dzienną dawkę komedii ;>

  Polubienie

 6. Ostatnio pomyślałem sobie, że w sumie Doda ma naprawdę niezły głos, naprawdę niezłe piosenki, a jednak image, który dla siebie obmyśliła to skrzyżowanie Pameli Anderson z Diskopololajw. W połączeniu z opowieściami o jej wysokiej inteligencji nie mogłem nie dojść do wniosku, że Doda potwornie swoją publiką gardzi. Twórcy/twórczynie TVN Style chyba muszą mieć podobnie… Zresztą od dłuższego czasu zbierałem się do napisania o polskich serwisach internetowych dla kobiet i mężczyzn; wyłaniający się z nich obraz tychże kobiet i mężczyzn skłania mnie do myśli, że jestem kosmitą, trzecią płcią, co gorsza (lepsza?) nie znam żadnych mężczyzn i kobiet…

  Polubienie

 7. ok, jestem blondynką, ale zdanie mam podobne. Poza Nigellą, na której się czasem zatrzymam, nie widzę tam nic dla siebie. Pustota Mołek niezmierzona, a jednak funkcjonuje, widać takie zapotrzebowanie. Na codzień obserwuję taki jeden „wytwór” polityki programowej tvn style powiem, że dosyć to zabawne. Ot taka kreacja za nic nie pasująca do wnętrza…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.