Oni wszyscy są normalnie rąbnięci…

…i to na jednym punkcie. Ni z gruchy, ni z pietruchy – nagle im odbiło na punkcie homoseksualistów. Zaraza jakaś padła na prawą stronę naszej tzw. sceny politycznej i mózgi im wszystkim wyżarła? Dlaczego to idioctwo musi mieć koniecznie jakiegoś wroga numer 1? Tak im nudno? Ledwo pani Niedorzecznik Praw Dziecka wymuliła z siebie jedną brednię – już nowa informacja z tego samego serialu. Oto, co piszą Wirtualnemedia.pl: TVP okroiła homoseksualny żart zawarty w satyrycznym serialu BBC ‚Little Britain’, wyemitowanym w ubiegły piątek. Nadawca tłumaczy to ‚koniecznością przestrzegania polskich norm kulturowych’…

Kontrowersyjny filmowy skecz rozgrywa się na wiejskim festynie, gdzie swoje gejowskie stoisko ma jedyny homoseksualista w wiosce. Stragan wzbudza zainteresowanie staruszki oraz nowego pastora. Wystawca oskarża księdza o złe intencje wobec jego stoiska. Gag w wersji pokazanej przez polskiego nadawcę kończy się zapewnieniami pastora o tolerancji wobec osób o innej orientacji.

Widzowie BBC i pozostałych kanałów emitujących produkcję mogli zobaczyć jednak inny finał scenki. W oryginale do księdza dołącza jego homoseksualny partner zainteresowany zakupem erotycznych akcesoriów. Pojawiają się także bezpruderyjne stwierdzenia staruszki.

Telewizja Polska argumentuje modyfikację troską o dobro widzów. – Decydując się na pokazanie „Małej Brytanii” polskiej widowni mieliśmy na uwadze różnice w mentalności i wrażliwości Polaków i Brytyjczyków. To, co jest dopuszczalne nawet w brytyjskiej telewizji publicznej, może razić polskich odbiorców – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska z wydziału Rzecznika TVP.

– BBC stwarza licencjonobiorcom z różnych krajów możliwość dokonywania niewielkich zmian (do 4 minut w odcinku). Korzystając z tej możliwości zdecydowaliśmy się na usunięcie niektórych scen, które w naszej kulturze mogłyby budzić kontrowersje – dodaje przedstawicielka TVP.

Mimo, że produkcja emitowana jest tuż przed 23. widzowie mogą spodziewać się kolejnych ingerencji w serial. Internauci od dłuższego czasu zastanawiają się jak Dwójka poradzi sobie z emisją następnych odcinków produkcji. Dla przykładu podajmy, że podczas jednego z epizodów trzeciej serii bohaterki rozmawiają o potencjalnych narzeczonych, prezentując sobie zdjęcia ich penisów.

Little Britain to seria radiowych oraz telewizyjnych skeczy napisanych i przedstawionych przez Matta Lucasa i Davida Walliamsa. Little Britain zadebiutowała w 2001 r. na 4 kanale radia BBC. Jej sukces sprawił, że w 2003 r. nakręcono pierwszą, 8-odcinkową serię, którą wyemitował 3 kanał TV BBC. Wkrótce powstały dwie następne, 6-odcinkowe serie. Serial zyskał ogromną popularność.

Mój komentarz

…był właściwie na początku. Dodam do tego to tylko, że stare porzekadło – najwyraźniej kaczystom nieznane – powiada, iż nie należy sobie mnożyć wrogów ponad niezbędną potrzebę. A tu – proszę: platformersi, lewica jako całość, „nie-polacy”, sędziowie, adwokaci i inne korporacje prawnicze, lekarze, nauczyciele i pracownicy uczelni, geje i lesbijki… Za chwilę naprawdę zostanie im do wielbeinia tylko Łyżwiński, pani Fotyga i Jolanta Sz.

No i dobra. Przy okazji komunikuję: się działa. W czerwcu pewno zobaczycie ładny pokaz mody (nie on będzie celem głównym spotkania, w którym wezmę udział). Czarne koszulki z napisem „jestem wykształciuchem” są bardzo twarzowe…

Jeszcze jedno, a propos tych koszulek; nie można nie wielbić pewnych cech naszego narodu jednakże. Otóż tych koszulek nikt nie zamawiał: samorzutnie je ktoś zaczął produkować i są po 15 zet do kupienia na stadionie. Tamże – i to już mnie napełniło zachwytem absolutnym – momentalnie pojawiły się w sprzedaży… czerwone torby dla panów, model „Teletubbies”. Naród tak przekorny i z takim poczuciem humoru jednak nie zginie!

Tylko dlaczego głosuje na buców?

Reklamy

9 myśli w temacie “Oni wszyscy są normalnie rąbnięci…

 1. malo afer w rzadzie to musza nadrobic innymi 🙂 ja bym sie nie zdzwiwila jakby pan Kaczy… byl gejem, bo jego zona bardziej faceta przypomina (albo i diabla wcielonego) niz kobiete…
  pozrawiam

  Polubienie

 2. Nie znam nikogo, kto by te normy kulturowe, w takiej formie wyznawał. Oczywiście to mowa trawa, ale najgorsze jest, że pokaźna część społeczeństwa w to wierzy… i rzeczywiście zaczyna takie a nie inne normy uskuteczniać i widzieć jako ochydne i nienaturalne to, czego wcześniej nawet nie zauważała.

  A tej torby ze stadionu może by się fotka znalazła? ;] Ewentualnie wskazówki na drogę, to sama pójdę cyknąć.

  Polubienie

 3. kiedyś lubiłem Tinky Winky. ale teraz po rozmowie z Babcią która wróciła jak zwykle od Pana Ksiedza już nie lubię.
  wolę Spajdermena.
  choć Tata mówi że on też ma podejrzanie obcisłe Ubranko.

  Polubienie

 4. powaliło ich wszyskich, jak sie nie ma pomysłu na Polskę i reformy, to sie nadgania właśnie takimi sprawami, ale to już jest patologia Naszej władzy i już sie rzygać chce od ponad roku na to wszystko

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.