Michnikowszczyzna górą

Spadła sprzedaż Faktu i Super Expressu. Największe straty poniosła Rzeczpospolita, na plusie tylko Gazeta Wyborcza i Dziennik. W grudniu 2006 roku liderem na rynku ogólnopolskich dzienników pozostał Fakt, mimo spadku sprzedaży o 2,11 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego (łącznie 504,7 tys.) – wynika z danych Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy. Grudniowe wyniki gazety były również gorsze niż w listopadzie 2006 – o blisko 3,98 proc.

Niższą sprzedaż odnotował także inny tabloid – Super Express, wydawany przez Media Express. Dziennik ten osiągnął w grudniu wynik 211,5 tys. egzemplarzy, co oznacza spadek w porównaniu do roku 2005 o 4,86 proc. Jednak wobec listopada 2006 Super Express zyskał 2,94 proc.

Największe straty poniosła Rzeczpospolita. Średnia sprzedaż dziennika Presspubliki spadła aż o 15,99 proc. do poziomu 152,2 tys. Gazeta poprawiła jednak – choć nieznacznie – swój listopadowy wynik – o 0,58 proc.

Wyższą niż w 2005 roku sprzedażą mogły się w grudniu pochwalić tylko dwa tytuły: Gazeta Wyborcza i Dziennik. Agora sprzedała 480,5 tys. egzemplarzy Wyborczej, co oznacza wzrost o 19,17 proc. wobec grudnia 2005 roku. Gazeta poprawiła również wynik w porównaniu do listopada 2006 – o 11,14 proc. Dziennik zaś sprzedał w grudniu 211,6 tys. egzemplarzy, tym samym poprawiając o 6,71 proc. listopadowy wynik.

Informacje te odnoszą się do pozycji z danych ZKDP nazwanej „rozpowszechnianie płatne razem”.

Mój komentarz: nawiązując do jednej z opinii do któregoś z poprzednich postów – wychodzi na to, że michnikowszczyzna znowu górą. Co to jest, u licha? Mają swoich ludzi w kolportażu, w badaniach opinii, słowem – wszędzie (tylko skąd się wzięła wtedy „odzyskana” Rzeczpospolita i Dziennik…?)! To niemożliwe, żeby stale wygrywali! A może, a może… może po prostu coś umieją? Może są dobrzy i lepsi od innych? Może poza oszalałymi ONR-owcami i radiomaryjcami jest pewna grupa ludzi w tym kraju, którzy – zgroza! – wolą michnikowszczyznę od np. czabańszczyzny czy wildsteinczyzny?

No nie. To by było za proste i z gruntu niesłuszne, nieprawdaż?

Reklamy

28 myśli w temacie “Michnikowszczyzna górą

 1. Andrzej Fedorowicz opowiadał taki dowcip: ” w stanie wojennym pewien amerykański korespondent napisał że najpopularniejsze w Polsce gazety to Trybuna, Prawda i Żołnierz Wolności, bo tylko takie widzi w kiosku – to chyba jakis lewicujący intelektualista , bo to wjątkowe kretyny”
  Czytając czasem GW przypomina mi się ten dowcip.

  Polubienie

 2. A) W sprawie stosunków polsko-niemieckich premier Jarosław Kaczyński POSTAWIŁ mocne pytania:

  1. Czy to Polska nie chce potwierdzić spraw własności na jednej trzeciej terytorium Niemiec?
  2. Czy to Polska próbuje zweryfikować obraz historii, by w istocie przerzucić część odpowiedzialności ze sprawców na ofiarę?
  3.Czy Polska forsuje rozwiązania europejskie niekorzystne dla Niemiec?
  4.A może to mniejszość niemiecka w Polsce podlega zakazowi mówienia we własnym języku do własnych dzieci?
  5. I wreszcie, czy to my podejmujemy inicjatywy gospodarcze zagrażające bezpieczeństwu energetycznemu Niemiec?

  B) Jarosław Kaczyński ocenił jako NIEBYWAŁE robienie monstrualnej HISTERII z udziałem WSZYSTKICH byłych MINISTRÓW spraw ZAGRANICZNYCH wokół ponownego odwołania spotkania Trójkąta Weimarskiego.

  „I SKANDALEM nie jest techniczne przełożenie wizyty, co druga strona zrobiła wcześniej, ale…
  ale SKANDALEM jest brak LOJALNOŚCI dużej części wpływowych ŚRODOWISK wobec WŁASNEGO kraju” – dodał.

  W ocenie szefa rządu, Polska BYŁABY w nieporównanie LEPSZEJ sytuacji wobec partnerów (zachodnich), gdyby (nasze) ELITY jako całość BRONIŁY polskich INTERESÓW narodowych.

  C) W wywiadzie dla „Dziennika”, szef rządu powiedział, że MAMY w Polsce POTĘŻNY front ludzi REAGUJĄCYCH gwałtowną AGRESJĄ na KAŻDĄ próbę OBRONY naszych INTERESÓW narodowych.

  „Polska BYŁABY w nieporównanie LEPSZEJ sytuacji wobec partnerów (zachodnich), gdyby ELITY (nasze) jako całość BRONIŁY polskich INTERESÓW narodowych”.

  Polubienie

 3. KUROŃ, Kaczyński, LESIAK, Wałęsa, WIELGUS… i wielu wielu innych tego typu bohaterow…

  KUROŃ i Kaczynski byli inwigilowani przez LESIAKA… i co ciekawe…
  KUROŃ dal rekomendacje pozytywne płk. LESIAKOWI, by se chlopak pobuszowal w UOP :))
  A Lesiak natychmiast kupil wielkachna szafe…. hahahhahaha

  dalej… „Kuroń miał taką pozycję w Solidarności i taką posturę moralną, że mógł z esbekami rozmawiać, mimo że odradzał to innym.”
  „No więc rozmawiał (…). To ujawniono.”

  jeszcze dalej… Walesa mogl wspolpracowac z UB, SB i wszelka inna holota, ale…
  ale nie podpisujac kwitow jest teraz bohaterem narodowym… zas…
  zas Wielgus podpisal, nie szkodzil… wiec ucieli mu glowe dla przykladu.. by odstraszac innych…

  Oto macie przyklad prawdziwego glupca… glupca Wielgusa, ktory chetnie podpisywal jakies kwity, ale… zapomnial o czyms NAJWAŻNIEJSZYM…

  Otoz, ten naiwniak Wielgus… cos tam podpisal i ZAPOMNIAŁ wyrzadzac innym znaczace KRZYWDY…
  co za dupek… Gdzie mu tam do Kuronia, Wałesy czy jeszcze wielu wielu innych tego typu bohaterow…

  Polubienie

 4. mój znajomy z GW kiedyś ładnie na swoim blogu napisał o „odważnych” anonimach i co o nich myśli. poniważ zgadzam się z nim w 100% polecam jako zadanie domowe dotarcie do tego wpisu 🙂

  Polubienie

 5. >> McTuzick
  1. noname jest równie dobrym nickiem jak McTuzick; jak to kogo bawi, mogę się podpisywać NoName czy PodGrzybkiem; dla mnie jest Pan anonimowy – i wczoraj Pan taki był, i dzisiaj, gdy sprawdziłem, że ma Pan bloga;
  2. określenie „tchórzliwy błyskotliwiak” jest takim sobie argumentem; podobnie „zaraza” (choć zdaje się Pan do agresywnych i pozbawionych manier nie należy – pogratulować kindersztuby)
  >> Milosti, McTuzick
  czasami trzeba czytać – w zacytowanym przez Milosti fragmencie było wyraźnie napisane „poza”.
  >> McTuzick
  czy Milosti nie jest nickiem (ksywką)?

  Polubienie

 6. Z tą swoją lewicową propagandą GW byłaby jedynie śmieszna, gdyby nie jedno ale. Za często wierzy kłamcom (Wielgus, Aneta K., Kwaśniewski, Kiszczak etc. etc.) i ich kłamstwa powtarza. Dlatego jej nie czytam, chociaż strony gospodarcze i sport ma najlepsze wśród dzienników 🙂
  Pozdrawiam

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.