Pyszna ciekawostka

Dostałem list od jednego z przyjaciół. Bardzo w sumie zabawny i znamienny, więc go przytaczam. Sprawa dotyczy mojej ulubionej Madame Kruk, która chyba zaplątała się niechcący po uszy w dziwną sprawę. Przy okazji zobaczycie, jak trudną w sumie robotę mają rzecznicy prasowi, którym czasami (często chyba) wypada nadstawić tyłka za szefa w sposób zgoła idiotyczny. Oto ów list; pisze  kumpel: Natknąłem się przypadkowo na następującą informację (sprostowanie):
Redaktor Naczelny
„Super Express”

Szanowny Panie Redaktorze,

na podstawie art. 31 ustawy Prawo Prasowe domagam się opublikowania załączonego sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w artykule „Wycieczka Kruk na koszt TVP. Wildstein postawił jej wycieczkę”, „Super Express” nr 7 (4768) z dnia 09.01.2007 r.

W artykule zamieszczone zostały następujące nieprawdziwe zdania dotyczące prezesa TVP S.A. Bronisława Wildsteina i Telewizji Polskiej S.A.: „ W ramach rewanżu zafundował szefowej KRRiT dwudniową wycieczkę do Watykanu. Na koszt podatników oczywiście” oraz „Jeden z członków zarządu nieoficjalnie powiedział nam, że za cały wyjazd zapłaciła TVP”. Informuję, że przytoczone powyżej zdania są kłamstwem. Telewizja Polska S.A. nie pokrywała żadnych kosztów wyjazdu Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Pani Elżbiety Kruk do Watykanu. Wszyscy członkowie Zarządu TVP oświadczają, że żaden z nich nie przekazywał „Super Expressowi” tych nieprawdziwych informacji.

Chciałbym podkreślić, że Zarząd TVP oraz Przewodnicząca KRRiT Pani Elżbieta Kruk uczestniczyli w Watykanie, w prywatnym apartamencie Ojca Świętego i na zaproszenie papieża Benedykta XVI, w prezentacji serialu dokumentalnego pt. „Tajemnice Watykanu” wyprodukowanego przez Telewizję Polską.

Z poważaniem,

Tomasz Szymchel

Kierownik Zespołu Rzecznika Prasowego TVP S.A.

Kolega powiada arcysłusznie (więc nie będę sam nic komentował) Ja nie znam zwyczajów, ale domniemywam, że Benedykt XVI nie tylko zaprosił panią Kruk do Watykanu, ale i pokryl jej pobyt, przelot itp. Czy to prawdopodobne?  Nie widziałem poprzedniej publikacji, ale to mi dziwnie pachnie. A może TVPolska zaproponowała Watykanowi, aby zaprosić panią Kruk, bo tak to wypada?

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Pyszna ciekawostka

Możliwość komentowania jest wyłączona.