Kuriozum…

pismo.jpg…czyli dziwowisko. Oburzające i obraźliwe dla wielu ludzi dziwowisko. Oto list, jaki zgodnie napisały do pana Czabańskiego (kto nie pamięta – kaczy prezes Polskiego Radia) Solidarność, Syndykat Dziennikarzy Polskich, Rada Zakładowa i Związek Pracowników Polskiego Radia; proszę zwrócić uwagę na ten zestaw, bo jeśli organizacje dość odległe od siebie mówią jednym głosem – to coś to pewno znaczy! Otóż ów prezes – i proszę mi nie mówić, że nie on, tylko służby kadrowe PR, bo szef gangu odpowiada za cały gang – nie tylko daje masowe wypowiedzenia, ale uzasadnia je tak, jakby dawał w pysk. Kliknijcie na obrazek!

Pomijam już fakt, że powołanie na „osiągnięcie wieku emerytalnego” jest w wypowiedzeniu całkowicie nielegalne i w świetle polskiego prawa skutkuje z miejsca przegraniem procesu w Sądzie Pracy (bo to typowa dyskryminacja ze względu na wiek). Przy okazji dobrze radzę kolegom z PR: walcie do sądu pracy z tymi pismami. Puście dziadów z torbami. Występujcie o przywrócenie do pracy i potężne odszkodowania za straty moralne. A przy okazji – doradzam procesy cywilne, bo te „przerastające możliwości pracownika zadania”, to zwykła obelga i zniesławienie.

Advertisements

4 thoughts on “Kuriozum…

 1. Bo ci z PiSu tu nie stworzą żadnej „Polski solidarnej”. To obrzydliwe „leberały” są … 😉
  Ale co zatem sądzić o tym?

 2. puśćcie.

  Puśćcie mnie! puśćcie w podwórzec zamkowy,
  Pysznych podwojów odsuńcie wrzeciądze,
  Śnieg zimny bije, świszczy wiatr grudniowy,
  Zmokły, przeziębły – i błądzę, i błądzę…

  Walter Scott
  „Pielgrzym”
  tłum. Bohdan Zaleski

 3. Tyle w tym „dobrego”, że może kartofelki ostatecznie narażą się Solidarności. Ale nie spodziewam się, jakoby to pismo miało cokolwiek zdziałać. Za to — zgaduję, że zwalniani pracownicy są członkami Układu, co w świetle wreszcie zaprezentowanej definicji Układu jest dla nich prawdziwą nobilitacją…

Możliwość komentowania jest wyłączona.