Najpopularniejsi dziennikarze tv 2006 roku: Lis przed Durczokiem

Ponad 35% Polaków wskazuje Tomasza Lisa (Polsat) jako najbardziej lubianą postać ze świata telewizji, drugie miejsce zajął Kamil Durczok (TVN – 34,2%) a na trzecim uplasował się Krzysztof Ibisz (Polsat – 23,3%) – wynika z najnowszego badania TNS OBOP.

Proszę wymienić imiona i nazwiska sześciu najbardziej lubianych przez Pana(ią) prezenterów / prezenterek lub dziennikarzy/dziennikarek telewizyjnych*:
Tomasz Lis 35,10%
Kamil Durczok 34,20%
Krzysztof Ibisz 23,30%
Maciej Orłoś 22,80%
Grażyna Torbicka 17,20%
Justyna Pochanke 10,80%
Zygmunt Chajzer 9,20%
Tomasz Kammel 8,50%
Kinga Rusin 8,40%
Hanna Smoktunowicz 8,30%

– Te wyniki oczywiście mnie cieszą, ale mam do nich wielki dystans. Po pierwsze to tylko sondaż, po drugie bycie dziennikarzem nie jest dla mnie występem w konkursie popularności, którą – co pokazują liczne przykłady – można całkiem szybko zdobyć kilkoma PR-owskimi sztuczkami – powiedział dla portalu Wirtualnemedia.pl Tomasz Lis, Członek Zarządu Telewizji Polsat ds. programowych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 8-11 grudnia br. metodą wywiadu kwestionariuszowego face-to-face na reprezentatywnej grupie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia. Badani wymieniali nazwiska sześciu ulubionych twarzy telewizji w sposób spontaniczny.

Mój komentarz: też bym głosował na Lisa, Smoktunowiczową i zapewne Orłosia. Ale pozostałe osoby (a specjalnie ich kolejność) budzą już – w niektórych wypadkach – żywe zdumienie. Cóż, wszelkie takie sondaże więcej mówią o publice, niż o samych obiektach głosowania. Zresztą – nie inaczej przecież z rządem: ktoś w końcu głosował na tych wszystkich Kaczyńskich, Lepperów i Giertychów… Cóż: smuteczek.

Reklamy

3 myśli w temacie “Najpopularniejsi dziennikarze tv 2006 roku: Lis przed Durczokiem

  1. Ona (podobnie Durczok czy Pochanke) jest frontmanem, nie lektorem. Frontman jako w dużej mierze autor programu ma prawo (a i obowiązek) zaznaczać swój stosunek do przekazywanych treści. Możesz więc powiedzieć, że jej stosunek (tj. kąt widzenia spraw) ci nie odpowiada, ale nie miej pretensji o to, że go wyraża. Mnie akurat ten kąt widzenia (klasycznie centrolewicowo-liberalny) trafia do przekonania, zaś głos, dykcja, uroda i sposób bycia na wizji pani HS są bez zarzutu; czego już nie powiem o Pochanke, bowiem ta straszliwie przerywa gościom i jest „najmądrzejsza z całej wsi”. Ale jej miejsce w tym spisie jest też zasłużone. Dziwią mnie Ibisz, Kammel i Kinga Rusin. No i trochę Torbicka.

    Polubienie

  2. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, czemu część z tych państwa zajmuje wysokie miejsca i czy zasługują na nie, czy nie; wiem jedynie, że nie znoszę pani Smoktunowicz. Bez powodów innych niż te, że prowadząc serwisy informacyjne robi miny, wskazujące na jej stosunek do przedstawianych informacji. A tego, tak się składa, nie lubię.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.