Najstarsza gazeta świata już tylko w Sieci

Jak podaje PAP, najstarsza gazeta świata, „Post Och Inrikes Tidningar„, przestaje się ukazywać w druku i będzie publikowana wyłącznie w Internecie – poinformowała gazeta na swojej stronie internetowej.

Dziennik „Post Och Inrikes Tidningar„, oficjalne szwedzkie wydawnictwo poświęcone bankructwom oraz komunikatom spółek i rządu, ukazywał się od 1645 roku. Według Światowego Stowarzyszenia Gazet, jest najstarszą gazetą na świecie.
Od 1 stycznia 2007 roku informacje dziennika będą publikowane na stronie internetowej Szwedzkiego Biura Rejestracji Spółek (SCRO). Prezes SCRO Roland Hoglund uważa, że to krok naprzód. „Gazeta będzie dużo bardziej dostępna” – podkreślił. Trzy egzemplarze dziennika będą drukowane i przechowywane w uniwersyteckiej bibliotece, by tradycja nie umarła.

Mój komentarz: ot, signum temporis. Odnotowuję dla pamięci, ale trudno mieć do tego jakiś stosunek: po prostu tak toczy się światek. Przyznam, że jestem przywiązany do papierowych wydań gazet i czasopism, ale dla czasopism ściśle specjalistycznych chyba rzeczywiście jedynym miejscem jest Internet.

Reklamy