Brawo „Dziennik”. Faszyści przyłapani.

dziennik.jpgNie jestem – jak Czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą – specjalnym fanem „Dziennika”: zbyt on dla mnie propisowski i „świątobliwy”. Ale dziś chwalę tę gazetę po dwakroć: raz za uruchomioną wreszcie (moim zdaniem, bardzo dobrą) witrynę internetową; dwa, za dzisiejszego scoopa, czyli przyłapanie in flagranti młodych faszystów-Wszechpolaków. Tu jest ich artykuł na ten temat; materiał zawiera także niebywale kompromitujące nagranie wideo. To trzeba przeczytać koniecznie, bowiem rzecz dotyczy skandalu na skalę wręcz światową. Poniżej bliższe informacje o witrynie „Dziennika”.

Medialink.pl:

Rozmowa z szefem Dziennika Online

– Żaden dziennik w Polsce nie ma własnej strony internetowej z informacjami, które są aktualizowane tak często – mówi w rozmowie z nami Piotr Bugajski, szef serwisu Dziennik Online, który został uruchomiony we wtorek. Bugajski ma nadzieje, że nowy projekt przyciągnie więcej osób do drukowanego Dziennika.

Maciej Kozielski: Serwis Dziennik.pl był zapowiadany od kilku miesięcy. Czym spowodowane było opóźnienie w uruchomieniu projektu?

Piotr Bugajski: Nie ogłaszaliśmy konkretnego terminu startu serwisu w obecnej wersji. Późną wiosną uruchomiliśmy czysto promocyjną stronę Dziennika. A jeśli później pojawiały się jakieś terminy dotyczące startu nowej wersji, to były to spekulacje prasowe.

MK: W jaki sposób chcecie Państwo przyciągnąć internatów? Czym będziecie się wyróżniać na tle innych internetowych wydań gazet?

PB: Żaden dziennik w Polsce nie ma własnej strony internetowej z informacjami, które są aktualizowane tak często, a jednocześnie pisane przez zespół dziennikarzy, tworzących osobną redakcję. Najczęściej są to informacje po prostu ‘przeklejane’ z agencji. My sami piszemy teksty i sami zdobywamy newsowe informacje.

Czym chcemy się wyróżniać? Szybkością działania, aktualnością, wszechstronnością w informowaniu o tym, co ważne i ciekawe. Przywiązujemy też dużą wagę do multimediów, np. materiałów wideo – nawiązaliśmy w tym celu współpracę z telewizją CNN. Dzięki temu można u nas zobaczyć filmowe relacje z najważniejszych wydarzeń na świecie. Wyróżnikiem jest też bogaty serwis zdjęciowy. Nasze ‘Fotowiadomości’ przedstawiają najważniejsze wydarzenia dnia właśnie w formie zdjęciowej wraz z odsyłaczami do artykułów na aktualne tematy. Atrakcją serwisu są też ‘Wirtualne Podróże’ – fotograficzne panoramy ciekawych miejsc, które pozwalają internautom ‘spacerować’ np. po pomieszczeniach Pałacu Prezydenckiego. To jeden z tych elementów serwisu, który chcielibyśmy intensywnie rozwijać.

MK: Nie obawiacie się Państwo, że uruchomienie serwisu Dziennik.pl wpłynie na spadek sprzedaży Dziennika, choćby poprzez publikowanie treści z drukowanego wydania w Internecie?

PB: Nie. Przeciwnie. Mamy nadzieję zdobyć sympatię jeszcze większego grona czytelników zarówno papierowego, jak i internetowego wydania Dziennika.

Reklamy

6 myśli w temacie “Brawo „Dziennik”. Faszyści przyłapani.

 1. Założyciel Młodzieży Wszechpolskiej (a także wicepremier i minister edukacji) złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, w postaci gloryfikowania i szerzenia ideologii nazistowskiej, przez członków Młodzieży Wszechpolskiej.

  Tym samym minister edukacji powiadomił, że nie potrafił wyedukować tej młodzieży w patriotyźmie. Wieszanie swastyk obok flagi polskiej, swastyki płonące nocą, ręce podniesione w geście „zamawiania piwa” – oto patriotyzm genetyczny, hodowany w młodzieżowej przybudówce LPR-u. Może powinni się nazwać Roman Jugend?

  Jak wygląda rząd IV RP, w którym są jeszcze inni ministrowie i wiceministrowie wychowani w Młodzieży Wszechpolskiej? Jakie geny dały taki genetyczny patriotyzm?
  Romanie – Sieg! Sieg! Marcheweczka!

  Polubienie

 2. A ja jestem ciekaw, czy to przypadek, że w jednym czasie Dziennik daje wielki materiał o wszechnaziolach i Kartoffel informuje, że Marionetkiewicz byłby niezłym ministrem edukacji…

  Polubienie

 3. To bardzo ciekawe, bo u mnie na centralnym miejscu poawia się napis:
  Potrzebna wtyczka FlashPlayer w wersji 8 lub nowsza Pobierz

  Z tego powodu nie da się obejrzeć filmu. To się dość rzadko zdarza… ale wygląda na to, że serwis jest w pełni funkcjonalny tylko dla użytkowników windows. No i layout strony 1024×768.

  Tym nie mniej – faktycznie często aktualizują.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.