„Teraz my” nagrodzone

Mediarun.pl: Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski – autorzy programu „Teraz my” w TVN – otrzymali Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków.  Nagrodę imienia założyciela jednej z pierwszych komercyjnych stacji radiowych w Polsce – Radia Zet, przyznano po raz drugi.

Autorzy „Teraz my” nie mogli zostać nagrodzeni za ujawnienie tzw. taśm Beger, bowiem zgodnie z regulaminem konkursu ocenie jury podlegały tylko materiały opublikowane przed 1 września 2006 roku. Sekielski, dziękując za nagrodę, nawiązał do słów Andrzeja Woyciechowskiego: „Od zawsze chciałem pracować w radiu wolnym i niezależnym od polityków, władzy i prezydenta”.

– Myślę, że jest to marzenie każdego dziennikarza: pracować w redakcji wolnej i niezależnej. My mamy to szczęście w telewizji, która jest wolna i niezależna od polityków, władz i prezydenta –
powiedział Sekielski.

Morozowski dodał, że pamięta Woyciechowskiego, który „nauczył go radia” i pamięta, że tworzył on w radiu atmosferę parasola, pod który skrywał dziennikarzy przed naciskami polityków. – To jest bardzo ważne dla każdego dziennikarza, by jego redakcja taki parasol nad nim stworzyła – podkreślił.

Nagroda w wysokości 40 tys. zł została wręczona w Warszawie podczas spotkania poświęconego pamięci Woyciechowskiego. Wieczór zorganizowany w jednym z warszawskich klubów zgromadził nie tylko dziennikarzy, ale też polityków: m.in. byłego prezydenta Lecha Wałęsę, Jana Rokitę i Michała Kamińskiego.

Mój komentarz: myślę, że ta znakomita wiadomość otwiera prawdziwy worek z nagrodami. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że obaj panowie zostaną Dziennikarzami Roku i skasują właściwie wszystko, co da się zakosić w naszej branży (no, chyba, że ktoś jeszcze celniej ustrzeli któregoś z Kaczyńskich osobiście albo np. Rydzyka, ale byłby to cud istny, a w cuda nie wierzę z zasady…). Dodam: najzupełniej słusznie dosteli tę nagrodę i dostaną nastepne. Dodam: gratuluję!

stop.jpg

Reklamy

Jedna myśl na temat “„Teraz my” nagrodzone

Możliwość komentowania jest wyłączona.