Kolejny czysty przypadek

Bezczelność i hipokryzja rządzących oraz ich pretorianów sięga szczytu Mount Everestu. Oto cytat z wiadomości internetowych serwisu Gazeta.pl: Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz dołączy do grona prowadzących „Sygnały Dnia” w Programie I Polskiego Radia. Sakiewicz zastąpi w audycji Dorotę Gawryluk, która do tej pory prowadziła poranny program Jedynki dwa razy w tygodniu. Ze względu jednak na to, że Gawryluk prowadzi teraz częściej „Wiadomości” w TVP1, zrezygnowała z dwóch dni i poprowadzi audycję w radiu jedynie w soboty.

Dorota Gawryluk zrezygnowała i musieliśmy sięgnąć po kogoś innego, a z panem Sakiewiczem współpracujemy od pewnego czasu. Jest on naszym komentatorem w magazynie „W samo południe” – powiedział w piątek PAP szef redakcji aktualności w I Programie Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski. Podkreślił, że zatrudnienie Sakiewicza w „Sygnałach Dnia” po ostatniej głośnej publikacji „Gazety Polskiej” na temat domniemanej współpracy sekretarza programowego TVN z WSI „to czysty przypadek„.

Jak poinformowało w piątek „Życie Warszawy” Sakiewicz ma poprowadzić „Sygnały Dnia” w środę. Oprócz Sakiewicza i Gawryluk „Sygnały Dnia” prowadzą dziennikarze TVP: Jacek Karnowski, Krzysztof Ziemiec, Dorota Wysocka-Schnepf oraz dziennikarka „Dziennika” i TV Puls Joanna Lichocka.

Mój komentarz: honorarium za prowadzenie dnia wynosi – jak mi mówili koledzy z radia – 1000 zł. Cztery tafle miesięcznie za tego typu usługę? Bo ja wiem, czy się opłacało, monsieur S.? Jakaś część ciała może się okazać przy tym mocno obolała… Mam na myśli oczywiście to tylko, że w radiu programy się prowadzi na siedząco.

Reklamy

7 myśli na temat “Kolejny czysty przypadek

 1. u mnie trojka wyleciala juz dawno z listy sluchanych programow. dzis juz tylko: dwojka, tok fm i rmf classic.

  i jejku, jak ja sie bardzo bardzo boje, ze PiS mi cos zrobi z dwojka.

  Polubienie

 2. Panie Andrzeju, ukłony. Kopę lat minęło od mojej pracy w PZE, a Esperanto ciągle bliskie sercu, choć już nie codziennym obowiązkom 🙂

  Polubienie

 3. Przestałem prawie słuchać Programu III po porannym występie dyrektora Skowrońskiego w ubiegły piątek, kiedy ni stąd, ni zowąd, wparował do studia i zaczął chwalić słuszną linię partii.

  Od zeszłego tygodnia przełączam na Trójkę tylko podczas niektórych audycji muzycznych. Ale o każdej pełnej przełączam na 5 minut na RMF, żeby nie słuchać reżymowych wiadomości… A w tygodniu rano TOK FM.

  Polubienie

 4. Po przekazaniu przez Gazetę.pl informacji, że Tomasz Sakiewicz będzie nam serwował „newsy” i może przeglądy prasy i wywiady w „Sygnałach Dnia”, nic mnie już nie zaskoczy. No, chyba, że do prowadzenia kolejnego „dnia” naczelny Wolski zaangażuje samego Kurskiego. Po tym co Kurski zademonstrował w ostatnim „Teraz MY” w TVN można się spodziewać, że sprosta każdemu zadaniu, jest w stanie każdego wcielić do Wehrmachtu, nawet panią Begier… Tak poważnie, to smutne, jak stacza się I Program Polskiego Radia i tzw. okręt flagowy, jakim były do niedawna „Sygnały Dnia”. Współczuję tym dziennikarzom, którzy tam jeszcze miotają się, towarzysząc w porannych audycjach dobrze płatnej „Legii Cudzoziemskiej” z dzienników TVP.
  Niestety, mamy teraz tylko jedno radio publiczne, a jest nim „TOK FM (97,7 FM).
  Pozdrawiam Andrzej z Milanówka
  P.S. I trzeba zrobic wszystko, aby program „TOK FM” słuchalo jak najwięcej Polaków.

  Polubienie

 5. U nas za 1000 to trzeba napisać 6 bitych kolumn tekstu, co z solidnym przetestowaniem sprzętu i oprogramowania zajmuje 2-3 tygodnie.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.