Nowy wspaniały świat: reklamy pop-up w kablówce?

Serwis lubianego przeze mnie miesięcznika Internet powołując się na The Inquirer donosi, że dostawcy telewizji kablowej i satelitarnej rozważają wprowadzenie wyskakujących reklam typu pop-up, aby uzyskać dodatkowe wpływy ze sprzedaży reklam. Zdaniem specjalistów z branży, technologia ta została sprawdzona i odniosła duży sukces w internecie. W badaniach nie wzięto jednak pod uwagę opinii internautów na temat uciążliwości tej metody marketingowej.

W przypadku telewizji, reklamy typu pop-up mogą być prezentowane w dwojaki sposób. Pierwszy polegałby na przypadkowym zasłanianiu oglądanego kanału dużą reklamą, która znikałaby po wyświetleniu informacji o lokalnym dystrybutorze danego produktu. Druga metoda miałaby wykorzystywać stale pojawiającą się w rogu reklamę, którą można by zlikwidować za pomocą odpowiedniego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Obydwa pomysły brzmią nieco kuriozalnie, szczególnie dla fanów piłki nożnej, którzy w krytycznym momencie meczu zamiast decydującej bramki, mogliby zobaczyć np. reklamę proszku do prania, co wielu doprowadziłoby do dużej frustracji…

Mój komentarz: jakież perspektywy otwiera ten pomysł przed specjalistami od marketingu politycznego! Puśćcie wodze fantazji, bracia, i wyobraźcie sobie ten program z czerwonym kółkiem po lewej, jak w szczytowym, za przeproszeniem, momencie wyskakuje wam pop-up z Jackiem Kurskim i ogłasza, że wszystkiemu winna Platforma… I dalej: a czemu nie włączyć reklam (i polityki, oczywiście) do lodówek, żelazek i mikrofałowek, że nie wspomnę o publicznych toaletach, gdzie byłyby chyba najbardziej na miejscu?

A już poważnie mówiąc: świat wyraźnie zwariował, albo też stanie się to za chwilę. Jadę niebawem na urlop! Co nie zmienia niczego w stałym przesłaniu:

stop.jpg

Reklamy

2 myśli w temacie “Nowy wspaniały świat: reklamy pop-up w kablówce?

  1. „…technologia… pop-up…odniosła duży sukces w internecie…” – bardzo ciekawe stwierdzenie.
    A nawiązując do politycznego wątku komentarza – myślę, że jest to robota określonego układu (łże-netu).

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.