Będzie nowe radio

Polskie Radio poinformowało o pracach nad uruchomieniem nowej anteny, która miałaby wyłącznie informacyjny charakter. Info-Radio ma wystartować do końca tego roku – poinformował prezes publicznego radia Krzysztof Czabański. – Info-Radio będzie nadawało na UKF-ie i na początku obejmowałoby zasięgiem połowę powierzchni kraju. Z tego punktu widzenia to będzie kolos – powiedział Czabański. Przypomniał, że jedyne jak dotąd radio informacyjne w Polsce – Tok FM obejmuje swoim zasięgiem jedynie kilka procent powierzchni kraju.

Można to nazwać publicznym Tok FM-em w tym sensie, że będzie to radio publicystyczno-informacyjne czy raczej informacyjno-publicystyczne, czyli gadające – podkreślił prezes Polskiego Radia. – Jednym słowem będzie to miejsce pozwalające ludziom brać udział w debacie publicznej, bo dostarczające odbiorcy narzędzia pozwalające ocenić to, co się dzieje: w polityce, gospodarce, życiu publicznym, również w kulturze – dodał.

Czabański nie chciał zdradzić więcej szczegółów nowego projektu, nie powiedział też, jakim budżetem będzie dysponowała nowa antena.

Info-Radio miałoby nadawać poprzez nadajniki obecnie wykorzystywane przez inne anteny PR. Wymaga to jednak zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Mój komentarz: o koncesję na nowe radio nie ma się co martwić; KRRiTV jest „nasza”, więc problem z głowy, w razie czego cofnie się koncesję jakiemuś radiu „niebłagonadiożnemu”. Ciekawe natomiast, kto – w razie czego – straci moce nadawcze z Polskiego Radia. Założycie się, że poleci po „Dwójce”, bo to dla tych cholernych łże-elit ważne radio? No, a TOK-FM rzeczywiście jest okropne. Nie dość, że nie zatrudnia już Miss Wiedźm, czyli niejakiej Gawryluk; nie dość, że trzeszczą tam władzy za uszami takie indywidua, jak Paradowska i Żakowski; nie dość, że jest związane z paskudną „Gazetą Wyborczą” i jeszcze paskudniejszą postkomuszą „Polityką”, to jeszcze ludzie tego chcą słuchać. Po prostu skandal.

No i: stop.jpg

A przy okazji, po protekcji. Jak pewno wiecie, SLD zrobił spot propagandowy, który umieścił na swojej (mocno zresztą dziennikarsko średniej…) witrynie internetowej. Skutek był taki, że witryna się zatkała; sam czekałem z godzinę i tzw. gucio obejrzałem. Ale inni mieli więcej cierpliwości ode mnie, więc rzecz jest już w YouTubes. Czyli i u mnie:

Aha: ci, którzy uważają, że wszelka współpraca z SLD jest typu fi donc, niech się bujają. Fi donc jest nie robić nic, żeby rządzące towarzystwo poszło do diabła.

Reklamy

5 myśli w temacie “Będzie nowe radio

 1. Ad 4: wyjaśniłem już e-mailem, teraz powtarzam: nie kasuję świadomie żadnych wpisów, chyba że używa się w nich słów „powszechnie uznawanych”; tu nie będe miał litości, bo redagowac nie mam zamiaru, a ścieku nie toleruję. BTW: zrobiłem tak dotychczas z jednym jedynym komentarzem; żeby zaś było śmieszniej, jego autor miał poglądy merytorycznie dość zgodne z moimi. Czasami jednak korzystam z opcji grupowego weryfikowania spamu i filtrów (znów: wczoraj o mało nie wyleciało kilkanaście… moich własnych wpisów) i mogę czegoś po prostu nie zauważyć. Nigdy świadomie!

  Polubienie

 2. hmm. drogi bogdanie, nie rozumiem czemu moj wpis nie zostal autoryzowany. czyzby komentarz dotyczacy skojarzen stylu ND z NIE nie spodobal sie? nie pisze tego z jakimkolwiek wyrzutem, po prostu nie rozumiem tego. prosze o krotkie wyjasnienie, chocby na mail. pozdrawiam.

  Polubienie

 3. Taka ciekawostka. PiSowskie Radio S.A. chce nazwać swoją nową jaczejkę „Info-Radiem”. Tymczasem poprzednia nazwa TOK FM to właśnie „Inforadio”, tak też do dziś nazywa się spółka nadająca TOK FM.

  I teoryjka spiskowa. Skoro napuszcza się na TOK FM milicję i Narodnyj Komissariat Radiofonii i Telewizji, a jednocześnie chce się założyć radyjko „Maryja Light” pod dawną nazwą tegoż TOK FM-u, to można już robić zakłady na temat, czy „Info-Radio” będzie nadawać na dotychczasowych częstotliwościach tego organu łże-elit i lumpenliberalimu. ;-))

  Polubienie

 4. Dobry film. Po jego obejrzeniu „ludziska” jeszcze bardziej odwrócą sie od SLD. No chyba ze pójdzie odzew jak w sprawie Trybuny. Ale to juz inna historia.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.