Superstacja: kończą zanim zaczęli?

ss.jpgJak podają Wirtualnemedia.pl za „Pulsem Biznesu”, planowana do uruchomienia tabloidowa „Superstacja” telewizyjna ma poważnie kłopoty z rozpoczęciem emisji. Pomysłodawcą Superstacji jest Ryszard Krajewski, który na warszawskiej Pradze ma własne studio telewizyjne. Powstają w nim programy dla TVP i TVN. Biznesmen stwierdził, że skoro ma studio, to może mieć też stację telewizyjną. Od blisko roku próbuje wcielić pomysł w życie. Telewizja miałaby utrzymywać się z reklam oraz z opłat od operatorów kablowych. Początkowo zamierzała wystartować w listopadzie 2005, później kolejno w marcu i czerwcu 2006. Ostatnio podawana data – 1 września – też wydaje się nierealna, podał „Puls Biznesu”.

– Od 1 sierpnia wszyscy dziennikarze są na bezpłatnych przymusowych urlopach. Dowiedzieliśmy się o tym 29 lipca. Mówi się, że potrwają one 2-3 tygodnie, ale mało kto w to wierzy. Wielu z nas to młodzi ludzie spoza Warszawy, więc nie mamy się nawet za co utrzymywać – mówi dla „PB” jeden z pracowników stacji. Właściciel tłumaczy, że urlopy są związane z koniecznością „technicznego dostosowania stacji do emisji”.

Nieoficjalnie „PB” dowiedział się, że Ryszardowi Krajewskiemu po rocznym finansowaniu telewizji, która nie przynosi dochodów, kończą się pieniądze. Superstacja rozmawiała z Polsatem. Ostatecznie jednak firma Zygmunta Solorza nie zainwestuje w nową telewizję. Ryszard Krajewski próbował też skusić m, właściciela TVN – bez powodzenia.

Problemy są także z dystrybucją sygnału. Nie ma podpisanej umowy z operatorem satelity. Trwają rozmowy z telewizją publiczną, która miałaby udostępnić miejsce na satelicie Astra.

– Dostaliśmy pismo z pytaniem, czy sygnał Superstacji mógłby być przekazywany przez Astrę. Musimy się jednak nad tym dobrze zastanowić. Telewizja publiczna ma do spełnienia misję, a program Superstacji z misją ma niewiele wspólnego – dodaje dla „PB” Katarzyna Twardowska z Biura Prasowego TVP.
Ryszard Krajewski nie chciał rozmawiać. Poprosił o telefon 1 września.

Superstacja ma być „telewizyjnym tabloidem”, w którym tematem numer jeden będą sensacje, plotki i historie kryminalne. Wszystko ma być podawane zrozumiałym, ale obrazowym językiem.

Co godzinę maja sie pojawiać krótkie serwisy informacyjne, główne wydanie dziennika będzie emitowane wieczorem.

„W sposób lekki i przyjemny podamy informacje niekoniecznie relacjonowane surowo. Bardziej chcemy skupić się na kreowaniu własnych tematów” – zapewniają Jacek Beberok i Jakub Lutyk, szefowie stacji odpowiedzialni za sprawy produkcyjne i programowe.

Telewizja ma wyróżniać się dosadnym i emocjonalnym stylem. „Chcemy, aby wyszkoleni przez nas dziennikarze angażowali się po stronie bohaterów swoich materiałów reportażowych” – przyznają dyrektorzy stacji.

W ciągu pierwszych dwóch lat na rozwój telewizji planują wydać 18 mln zł. Na samo uruchomienie stacji przeznaczono ok. 8 mln zł. Źródłem utrzymania kanału będą opłaty od operatorów sieci kablowych oraz wpływy z reklam.

Mój komentarz: coś mi się wydaje, że wszystkie „będą” w powyższej informacji trzeba zamienić na „miały być”. I bardzo dobrze! Telewizja współczesna jako medium jest już tak w gruncie rzeczy tabloidowa i odwołuje się do tak prymitywnej publiki, że pójście jeszcze o krok tylko dalej w tym kierunku oznaczałoby katastrofę intelektualną. Robienie interesów na ludzkim prymitywizmie i zwyczajnym chamstwie wydaje mi się czynnością wręcz obrzydliwą. Oczywiście, zwolennicy czystego liberalizmu ekonomicznego odpowiedzą na to „jest nabywca, trzeba dać mu towar – tym bardziej, skoro można na tym zarobić”; to jednak tylko dowód na to, że liberalizm ekonomiczny jest doktryną chorą.

Co jednak nie znaczy wcale, że PiS w swojej krytyce „Polski liberalnej” ma choćby cień racji; jego doktryna, to zwykłe leczenie gruźlicy cholerą. W związku z czym, jak zwykle:

stop.jpg

Reklamy

38 myśli na temat “Superstacja: kończą zanim zaczęli?

 1. Wątek w 80 procentach opanowany przez forumowych agentów PIS. Szczególnie po tym jak PISdzielce pogniewali się na stację i zaczeli ją bojkotować.Jako zwolennik PO i tego rządu bardzo mnie to ucieszyło.Nie jestem w tym odosobniony.Wielu telewidzów dziękowało zato superstacji.Nie muszę już oglądać zakazanych gęb i słuchać kaczych kłamstw.
  TVN24 jest coraz gorsza.Jej wiadomości składają się z pożarów,wypadków drogowych,popełnionych gwałtów,strajków,ewakuacji chorych ze szpitali itp.Gdyby ominąć te wypadki to dziennik nie mógłby być wyemitowany. Jeżeli politycy w TVN24 nie kłócą się [o co b.stara się Pan Rymanowski ] to według naczelnych redaktorów stacji program jest słaby.
  Szkło kontaktowe TVN24 to strasznie słaby dowcip[poza Daukszewiczem] i mnie irytuje.
  Red.Ziomecki i Mazowiecki w Superstacji to klasa jakiej trudno znależć w innych stacjach.
  U mnie Superstacja zdecydowanie wygrywa z TVN24,a ta ostatnia przegrywa nawet z TVPinfo.
  Oczywiście uperstacja ma jeszcze dużo do poprawienia,ale wierzę że się z tym upora.

  Polubienie

 2. Salon Polityczny, Puszka Parandowskij,Ekspres to już jest jakiś poziom. Nie robić podróbek , na luz może sobie pozwolić dzienikarz z duzym doświadczeniem w przeciwnym razie jest to smieszne. Więcej staraności i doskonalenia dzienikarskiego warsztatu i zaskoczycie wielu. Obserwator.

  Polubienie

 3. Zaczęło się tragicznie (np. te dwa buraki o godz. 23) a robi się całkie niezle byle tak dalej.

  Polubienie

 4. Przebijają poglądy lewackie i GW.tępią Polskość .Kim jest ten Krajewski,trzeba by sprawdzić w IPN-e.Coś mi się wydaje że yylko nazwisko ma Polskie.

  Polubienie

 5. Schowaj babci dowod – zwykle chamstwo
  Oddaj babci dowod – okrutne chamstwo
  Zabierz babci beret – normalka
  zabierz babci moherowy beret – zbeszczeszczenie
  symbolu narodowego
  oddaj babci beret moherowy – nieznajomosc
  wyborczej strategii
  zabierz podwiazki – nie, nie i jeszcze raz nie. Na
  te troche tolerancji jeszcze nas stac

  Polubienie

 6. Życzę tej supergównianej stacji żeby jak najszybciej splajtowała. Dziennikarzyny to zwykłe k….rwy bez pojęcia. Zero obiektywizmu i jeszcze mniej inteligencji.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.