Polowanie na Lisa?

Dzisiejsza „Gazeta” podała wiadomość, którą powtórzyły liczne liczne przeglądy internetowe. Otóż Zbigniew Solorz jakoby chciał się pozbyć Tomasza Lisa… Oto ta wiadomość:

”Solorz zwolni Lisa za anty-PiS-owskie poglądy?” Eurodeputowany Samoobrony Ryszard Czarnecki twierdzi, że właściciel Polsatu Zygmunt Solorz chce się pozbyć Tomasza Lisa, gdyż anty-PiS-owskie poglądy dziennikarza sprawiają mu kłopoty przy robieniu interesów.

Czarnecki, osoba zbliżona do wicepremiera Andrzeja Leppera, zamieścił w swoim blogu internetowym informacje dotyczące planowanych wedle jego wiedzy zmianach w prywatnej korporacji medialnej. Napisał m.in., że „niezadowolony z wyjątkowo stronniczego Lisa Zygmunt Solorz chce złowić na jego miejsce Dorotę Gawryluk [obecnie TVP], która miałaby stać się główną gwiazdą » Wydarzeń «, ale też miałaby wejść w miejsce Lisa do zarządu Polsatu.

W tej sprawie Solorz miał już dzwonić do Gawryluk. Solorz nie jest tylko graczem na rynku medialnym. Ma swoje interesy np. w sektorze energetycznym zależnym od rządu ćwiczonego dzień w dzień przez Tomasza Lisa”.

Przeczytaj wpis w blogu Ryszarda Czarneckiego.

Żadna ze stron nie potwierdza rewelacji europosła Samoobrony. Tomasz Lis nie chciał się wypowiadać w tej sprawie. Dorota Gawryluk jest na urlopie. Rzecznik TVP Jarosław Szczepański powiedział, że „nie zajmuje się komentowaniem informacji z blogu Czarneckiego”.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu, zaprzecza i protestuje przeciwko „intrygom i wpuszczaniu mediów w maliny”. – Członkowie Samoobrony wielokrotnie podawali już różne „rewelacje” na temat osób publicznych i tę rewelację traktuję równie „poważnie” – powiedział nam.

Inny członek władz Polsatu twierdzi, że jest to „piramidalna bzdura i próba sondowania stacji”. Początkiem plotek miałaby być ponoć wizyta w Polsacie Gawryluk, która przyszła z bukietem kwiatów, co miało być jakoby podziękowaniem za jej awans. Tymczasem kwiaty były przeznaczone dla Krzysztofa Turkowskiego – jednego z współpracowników właściciela stacji Zygmunta Solorza, który miał imieniny.

Czarnecki sugeruje w blogu, że pozbycie się Lisa miałoby zaskarbić Solorzowi przychylność obecnego rządu.

Termin „sondowania” wydaje się dogodny także z innego powodu. Polsat obecnie szuka inwestora strategicznego. Ponadto powinno mu zależeć na przychylności koalicji z powodu kontrowersji co do odnowienia koncesji dla telewizji TV 4. Polsat sprzedaje czas antenowy TV 4 i wspomaga ją programowo. Koncesja obowiązuje do 19 marca 2007 roku, ale wniosek o jej odnowienie powinien być złożony rok wcześniej. KRRiT twierdzi, że władze stacji spóźniły się z przesłaniem stosownych dokumentów. Teraz wszystko może zależeć od decyzji Elżbiety Kruk, przewodniczącej Krajowej Rady, a ta już raz wykazała niechęć do Polsatu – ukarała go łącznie milionem złotych za dwa programy – reality show „Nieustraszeni” i talk-show Kuby Wojewódzkiego.
Mój komentarz: Chyba Czarnecki puścił kolejną bombę. Co prawda, Solorz też nie budzi mojego zaufania w najmniejszym nawet stopniu, ale jednak nie po to – jak myślę – ściągał Lisa (którego ranking jako potencjalnego uczestnika spotu reklamowego przekroczył ostatnio zawrotną sumę 0,5 mln zł za samo pokazanie twarzy!), by się go pozbywać. Polsat bez Lisa (i jeszcze wspaniałej Hanny Smoktunowicz) byłby do kasacji: zostałaby prowincjonalna, zapyziała, diskopolowa stacyjka. No, ale w tym kraju nie takie numery widzieliśmy. Pozywiom, uwidim.

PS: Po protekcji dzisiaj taki znaczek

spin.GIF

4 myśli w temacie “Polowanie na Lisa?

 1. a czy to prawda, że w każdej Plotce jest Ziarno? bo już sie gubię od tych wszystkich plotek…
  gdzie są wolne media? gdzie rzetelna informacja? 😉

  Polubienie

 2. Ryszard Czarnecki jak widać nie zajmuje się niczym innym oprócz plotkowania, blogowania, wymyślania newsów itp. zajęć. Widać do czego jest nam potrzebny europarlament i eurodeputowani. Nie zdziwiłbym się gdyby te swoje bzdety pisał na eurolaptopie wpiętym do eurogniazdka i korzystał z eurointernetu.
  Euroblog euroroku Euroryszarda Euroczarneckiego.

  Polubienie

 3. 1. Notka Czarneckiego może być odpowiedzią na art. Lisa w DZIENNIKU gdzie napisał, że jego zdaniem Wildstone nie doczeka końca roku w TVP.
  ——————-
  2. Sam wziąłem ostatnio udział w nagonce na Lisa. Facet jakieś 2 tyg. temu mówił w TOK FM o Schroederze jako głowie państwa niemieckiego. Nie miałoby to większego znaczenia gdyby nie robił wprost analogii między Kaczyńskim (Lechem)a kanclerzem niemiec. Ta fundamentalna wpadka zamieniła jego wywód w zwykły ideologiczny bełkot. Radio nie zareagowało. Mój niesmak pozostał. Szkoda, że autor tak wspaniałej książki jak CO Z TĄ POLSKĄ? i równie dobrego programu tak zaniża poziom.

  Polubienie

 4. a może to Lis chce (chytrze;-) przejść do Murdocha; i rozpuszcza takie… aby podbić swoją cenę?
  a może to Solorz chce sprzedać polsat (np. Murdochowi) — i podbija cenę plotkami o Lisie?
  a może Solorz nie chce sprzedać — i Lis się targuje?
  a może Solorz nie chce sprzedać — i wymyśla bajki
  a może Lis się targuje? z Solorzem…

  Wróble na dachu medialnego grajdołka już od pewnego czasu ćwierkają, że już szykuje się do przejścia do nowej stacji telewizyjnej tworzonej w Polsce przez brytyjskiego potentata medialnego Ruperta Murdocha.

  Tomasz Lis znany z dyskrecji nie ma ochoty komentować tych doniesień. Ale po raz kolejny okazuje się, że jak kot potrafi spaść na cztery łapy.

  super express

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.