Nowa telewizja internetowa

internettv.gifPortal Interia.pl uruchomił pierwszą polską telewizję internetową, dostępną pod adresem http://tv.interia.pl.

Zdaniem autorów projektu głównym założeniem emitowanych programów będzie interakcja z użytkownikami i widzami przy użyciu narzędzi komunikacyjnych. W ramówce znajdą się także wideoklipy najpopularniejszych wykonawców krajowych i zagranicznych.

W godzinach 20-22 prezentowane będą programy na żywo, realizowane w studiu w siedzibie Interia.pl. Wieczorne pasmo „Live” zostało  podzielone na dwie części: od 20 do 21 internauci mogą oglądać informacyjno – lifestylowy program „NetShow!” a od 21 oparty na czacie z użytkownikami program „Combat”.

Uruchomienie Interia TV będzie przebiegać w dwóch etapach. Obecnie startuje etap pierwszy (pilotażowy), drugi zaplanowano na jesień br. Będzie się on łączył z wprowadzeniem kolejnych elementów programowych i interaktywnych do ramówki.

Mój komentarz: obejrzałem ten pilotażowy program: technicznie w porządku, merytorycznie dno, albo ja jestem idiota. Teledyski i tyle. Jesli ktoś myśli, że po to, by obejrzeć kilkuminutowy teledysk mało znanego zespołu ktoś inny będzie uruchamiał odtwarzanie, to jest chyba w grubym błędzie. Dwadzieścia sekund obecności w witrynie, nigdy powrotu, i tyle. Telewizja internetowa jako telewizja hiphopowych – czy jakichkolwiek innycvh – klipów, to nieporozumienie i debilizm. Moim skromnym zdaniem starego fachowca, TV internetowa ma sens albo wtedy, gdy będzie mocno skandalizująca i szokująca obyczajowo (coś w rodzaju – lewicowego lub prawicowego! – odpowiednika NIE czy francuskiego – kto to pamięta – Canard Enchine, albo śp. niemieckiego PARDON, naturalnie żadna pornografia!), albo gdy jest mocno niszowa (powiedzmy: dla zainteresowanych nauką, jak mało znana polska ATVN, albo dla miłośników wyrafinowanej muzyki poważnej, sztuki wizualnej czy czegoś takiego), czy poradnikowa. Kolejna stacja muzyczna to wyrzucanie pieniędzy akcjonariuszy przez okno.

PS. Koalicja kompromituje się z dnia na dzień bardziej. Gdy przedwczoraj wyłapałem ten numer z TAZ – nawet nie sądziłem, że z tego wyniknie taka kretyńsko-megalomańska afera międzynarodowa. Nie ukrywam, że bardzo nie lubię tgego kraju, w którym żyję – tj. Wpółdoczwartej RP – ale nawet tego szamba nie należy tak kompromitować. Czy oni nie zdają sobie sprawy, że – póki co – istnieje Trybunał Stanu?

Reklamy

4 myśli na temat “Nowa telewizja internetowa

 1. Pierwszą polską telewizją internetową? A o2.pl czasem nie prowadzi Lemon TV od paru(nastu) miesięcy?

  Polubienie

 2. przypominam, że PiS —
  (a ostatnio bardziej pisuar; z racji nacisku na fizjologię; przepraszam, ale to oni zaczęli…)
  — ma +/- 30% poparcia.
  nadal.
  problemem nie są te małe kurduple (= umysłowe); problemem jest ta część spoleczeństwa która myśli (?) tak, jak Jadwiga Kaczyńska (ergo: Wielcy Mali Bracia).
  a CBA — zapraszam sedrdecznie.
  nic tak nie poprawia popularności, jak bycie Więźniem Sumienia…;-)

  Polubienie

 3. Panie Bogdanie, aż mi dreszcz przeszedł po plecach! Dzisiaj właśnie, zanim przeczytałem tę notkę, przyszła mi do głowy myśl, żeby Pana zapytać — czy przypadkiem za zachowanie takie, jak naszego prezydenta, ministra Ziobry* i ministry Fotygi nie powinno się stanąć przed Trybunałem Stanu za świadome działanie na szkodę Polski? Przecież oni doprowadzą do zerwania stosunków międzynarodowych z Niemcami po to, żeby pogłaskać ego zakompleksionego malucha!

  * zwykle pisałbym troszkę inaczej, ale boję się CBA

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.