Teraz Polskie Radio…

polskie_radio.gifKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała w środę radę nadzorczą Polskiego Radia. Większość ma PiS, ale musiało miejscami podzielić się z LPR i Samoobroną, informuje "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy w "Gazecie", PiS w dziewięcioosobowej radzie nadzorczej będzie miało pięciu przedstawicieli, LPR i Samoobrona po dwóch. Jak powiedział "Wyborczej" Lech Jaworski, były członek KRRiT, a dziś prezes fundacji Media Pro Bono, do tej pory zawsze, niezależnie od tego, kto rządził, KRRiT wybierała przedstawicieli opozycji do rad nadzorczych mediów publicznych. Jaworski przyznaje, że byli oni w mniejszości, ale mogli patrzeć rządzącym na ręcę. Tym razem nie ma nikogo.
Co na to Jarosław Sellin, także były członek KKRiT a obecnie wiceminister kultury, który wcześniej zapewniał, iż Prawo i Sprawiedliwość zmieni, to co było do tej pory, czyli rady nadzorcze, które "zawsze służyły do dzielenia parytetów partyjnych i sfer wpływów". O nowej radzie Polskiego Radia nie chciał rozmawiać z "Gazetą".

Jak podaje "Gazeta", z rekomendacji PiS do rady nadzorczej Polskiego Radia weszli: Mirosława Bielecka, dziennikarka i wieloletnia prezes Radia Kielce; Jacek Kiczek, dziennikarz, sekretarz zarządu podkarpackiego PiS; Irena Kleniewska, radna Warszawy; bez sukcesu kandydowała w wyborach do Sejmu z list PiS; Mariusz Siembida, dyrektor ds. kadr i administracji w polskiej filii niemieckiego koncernu Passauer – Polskapresse oddział Prasa Śląska.

Z rekomendacji Samoobrony: Rafał Trusiewicz, prawnik, ekspert sejmowej komisji do spraw bankowości i nadzoru bankowego; Agnieszka Szymańczyk, ekonomistka, zatrudniona w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Z rekomendacji LPR: Beata Kropiewnicka, księgowa w szpitalu AM w Białymstoku; dostała rekomendację od Krzysztofa Fedorowicza, bliskiego współpracownika wicepremiera Romana Giertycha; Renata Kubińska – Sieradzka, socjolog, pracuje w Banku Zachodnim, bez powodzenia kandydowała z list LPR w wyborach do Sejmu.

Mój komentarz: Bar wzięty… Nieodparcie nasuwa mi się na pamięć jakieś powiedzenie o miedzianych czołach. Nieoczytanym (choć oni tu pewnie nie bywają) wyjaśniam tę subtelną aluzję: mówimy tak o ludziach, którzy łżą bezczelnie i cynicznie w żywe oczy. Szefowie Zetki i Radia RFM zacierają ręce: pogratulujmy im prezentu. Uważnie przyjrzymy się audytorium PR1 za rok (jeśli ta niekompetentna banda utrzyma się tak długo; ale obawiam się, że tak). I czy można mieć wątpliwości, że trzeba ich odsunąć od żłoba?

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Teraz Polskie Radio…

  1. Ech, bolą mnie prawnicy i ekonomiści jako członkowie Samoobrony… może za stary jestem. Tak, to na pewno to. „Przyzwoitość” zyska w słowniku PWN nową definicję. Podobnie, jak „prawo” i „sprawiedliwość”.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.