Przeekonomizowali?

faktyekono.jpgWirtualne Media donoszą dziś: zgodnie z przewidywaniami program "Fakty Ludzie Pieniądze" Romana Młodkowskiego w TVN24 przyciągnął prawie o połowę mniej widzów niż emitowane wcześniej "Fakty" TVN. Z danych AGB Nielsen Media Research, przygotowanych na zlecenie Mediarun.pl wynika, że pasmo od godz. 19 do 20 w kwietniu miało średnią minutową oglądalność na poziomie 120 809 widzów, co stanowiło 0,94 proc. udziałów w rynku telewizyjnym.
Od 2 maja w miejsce "Faktów" pojawił się program ekonomiczny "Fakty Ludzie Pieniądze", prowadzony przez Romana Młodkowskiego. W trakcie pierwszego miesiąca emisji średnia minutowa oglądalność TVN24 od godz. 19 do 20 zmalała do 49 426 widzów, osiągając udział na poziomie 0,51 proc. Program "Fakty Ludzie Pieniądze" co kwadrans prezentuje serwisy informacyjne, przygotowywane przez dziennikarzy redakcji biznesowej TVN24. Dzień podsumowują również zapraszani do studia goście.
Mój komentarz: mam szalenie mieszane uczucia (mieszane uczucia = kiedy nasza teściowa naszym samochodem wpada do rzeki). Bo: programy ekonomiczne TVN i TVN24 są fantastyczne warsztatowo (jeśli ja, który na dźwięk słów biznes, gospodarka i ekonomia dostaję wysypki, jestem w stanie je oglądać, czasami nawet z zainteresowaniem…); Roman Młodkowski jest wybornym dziennikarzem i absolutnym "zwierzęciem telewizyjnym", a w dodatku szalenie miłym, doskonale wychowanym młodym człowiekiem); celowość nadawania tych programów jest oczywista, jako że są one wybitnie "reklamodajne". To z jednej strony. A z drugiej: co za dużo, to niezdrowo. Klasyczny konflikt interesów widza i właściciela stacji. Jestem jednak po stronie widza: za dużo tej gospodarki. Poproszę w TVN24 o dobry program o wysokiej kulturze (Boże broń przez popkulturą!) i o nauce – nie w konwencji Trójkata Bermudzkiego, czy "tejemnic" radiestezji, tylko o porządnej, nudnej i trudnej nauce! Że dochody stacji spadną? Doraźnie: tak. Ale prestiż też się liczy.

PS. O rządzącej koalicji myślę bez zmian: jak najgorzej. 

Reklamy

68 myśli na temat “Przeekonomizowali?

 1. Ja mysle, ze jako taki zwiazek nazwijmy to istnial.

  A ze Trzaskalska najiteligentniejsza nie jest, i nie rozumie , ze pewne zawody wymagaja tego a nie innego, to sie skonczylo , na szczescie dla Mlodkowskiego.

  Trzaskalska ma swojego psa Czesia i niech sie na nim skupi, bedzie jej lepiej.

  Ale ja wciaz nie rozumiem dlaczego POP tak atakuje Romka.

  Prywatnie , fajny facet.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.