Wyłączam telewizor

czerwona kartkaNa kilka dni wyłączam telewizor. Przyjeżdża papież i już się nie da tego wszystkiego oglądać. Dzienniki – niemal o niczym innym. Ton prezenterów – nabożny, "wyciszony" i "bogobojny". "Duchowość", "przeżycie" i temu podobne banialuki wirują w eterze setkami. Na dodatek ci prezenterzy są kiepskimi bardzo aktorami i nie potrafią udawać, że ich to cokolwiek obchodzi; a zapewniam, że nie obchodzi ich to nic a nic; co widać, słychać i czuć. Medialnie będzie to katastrofa. Ostatecznie jestem w stanie zrozumieć Publiczną – nie mogą inaczej, bo ich Wildsteiny wykasują. Ale dlaczego to samo w komercyjnych? Na szczęście jest taki wynalazek jak wideo i  DVD.

AEYE2.GIFJak zwykle: uważam, że tę koalicję trzeba odsunąć od władzy. A tak a propos: Samoobrona już chce w wyborach samorządowych odejść od bezpośredniego wyboru wójtów  itp. Pewno: jak będą wybierać rady, to łatwiej się podogadywać. My damy PiS-owi wójta w Kaczej Dolnej, on nam w Kaczej Górnej i jakoś to będzie chłopaki, no nie?

Reklamy

6 myśli w temacie “Wyłączam telewizor

 1. Jproponuje w ogole wylaczyc telewizor, czlowiek od razu jest zdrowszy i ma wiecej checi do zycia. Swoja droga humor mi sie poprawia, jak widze Kraske. Gdziekolwiec cos sie dzieje, tam jest Piotr Krasko. Piotr Krasko obsluguje tematy od Papieza po konflikty zbrojne. Jaki on musi byc madry! 😉 I te jego puenty, jakze blyskotliwe i oryginalne. Nie jestem na biezaco, ale kto bedzie relacjonowal wydarzenia papieskie w TVP? Piotr Krasko? ;D

  Polubienie

 2. Polecam przejrzenie okładek tygodników – tylko Benedikt 😉

  Co do a propos – nie do końca. Jeśli będą wybierały rady składające się z ludzi PO, to nie wybiorą przedstawiciela PiS-u.
  A PiS popiera projekt Samoobrony. Dlaczego? Bo nie mają liderów w regionach (a Platforma owszem; z tego też wzięło się dążenie do wyborów większościowych do Sejmu, które są drogie dla zwykłych kandydatów), którzy mogliby prowadzić równą walkę z przeciwnikami politycznymi.

  Polubienie

 3. BTW: Byłem wiernym czytelnikiem NIE od pierwszego numeru. Z początku bardzo mnie śmieszyło. Potem znudziło – i to dokładnie dlatego, że nie trawię w nadmiarze tekstów o religii, ani pro, ani contra. Już od ponad roku nie biorę do ręki. Inteligencja Urbana i jego felietony nie są warte ceny tego pisma; niestety.

  Polubienie

 4. ps.
  no, niech to kaczka…
  nie lubię tych tzw. Emoticonów…
  a tu jeszcze w tak Świętym Temacie mi wyszedł…
  no, nie wiem; chyba pójdę się biczować…;-)

  Polubienie

 5. amen.
  ps.
  a podobno, w tych badaniach nad „nabożnością” Rodaków — to wyszło, że (nieco) więcej> uważa się za Katolików — niż wierzy w Boga.
  nie rozumiem.
  (ale może nie powinienem?)
  podpisano:
  niewierzący, niepraktykujący. (i nie z „Nie” 😉

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.