Czwarty powód

czerwona kartkaNie tak dawno w "Gazecie Wyborczej" bardzo inteligentny i złosliwy paszkwil na telewizję publiczną napisał reżyser Marek Piwowski. Wskazał on trzy powody, dla których należy zaprzestać płacić abonament radiowo-telewizyjny (oczywiście, prawica natychmiast zaatakowała go za "antypaństwowość" i "anarchizm"). Dziś mamy powód czwarty. Oto, co pisze "Życie Warszawy":Bronisław Wildstein nowym prezesem TVP

Dziś rada nadzorcza ma wybrać publicystę „Wprost” na szefa telewizji publicznej
Życie Warszawy dotarło do listy kandydatów do nowego zarządu Telewizji Polskiej. Jak ustaliliśmy, prezesem ma zostać Bronisław Wildstein, publicysta „Wprost”.

– Prezesa wybiera rada nadzorcza, która zbiera się w czwartek i dopiero wtedy podejmie decyzję – mówi nam Bronisław Wildstein. Nieoficjalnie wiemy jednak, że sprawa jest już przesądzona.

W zarządzie TVP mają się też znaleźć: Sławomir Siwek, Wojciech Reszczyński, Marcin Bochenek i Piotr Gaweł. Sławomir Siwek był posłem PC. Wojciech Reszczyński to założyciel radia WAWA. Do zarządu TVP wysunęła go LPR. Marcin Bochenek jest kierownikiem PR i Komunikacji Wewnętrznej TVP. Piotr Gaweł zasiadał w poprzednim zarządzie.

W ostatniej chwili mogą nastąpić jakieś zmiany, ale jest mało prawdopodobne, by prezesem nie został Wildstein – mówi nam jeden z członków RN TVP.


Jeśli to się sprawdzi – to tym bardziej aktualne staje się moje głębokie przekonanie: należy zrobić wszystko, by koalicja PiS-Samoobrona-LPR utraciła władzę. Ja w każdym razie Publicznej już w zasadzie nie oglądam niemal w ogóle. Jeśli będzie tam Wildstein – zejdę do zera.StudioPS: Stało się. Tuż przed 20.00 Telewizyjne "Wiadomości" potwierdziły, że po trzygodzinnym obradowaniu Rada Nadzorcza powołała Wildsteina…

Obok: tak, jak sądzę, powinno wyglądać za miesiąc studio publicznej (mało spostrzegawczym  wyjaśniam: bez ludzi). Gratulacje dla TVN i Polsatu: to dla nich najlepsza możliwa wiadomość.

Reklamy