Zgadzam się – jak rzadko

piwowski.jpgCzasami – rzadko – bywa tak, że ktoś inny napisze dokładnie to, co się myśli. Bywa wówczas, że pozostaje zazdrościć, że to on właśnie napisał – a nie ja. Ale sądzę, że to dobra zazdrość. Z przyjemnością tedy rekomenduję bywalcom tej witryny tekst Marka Piwowskiego z dzisiejszej "Gazety Wyborczej". Nosi on tytuł "Trzy powody, dla których nie należy płacić abonamentu TV". Zaczyna się tak:

Telewizję publiczną łączy z nami, telewidzami, kontrakt – my płacimy abonament, a telewizja ma nam dostarczyć produkt do oglądania. Ten produkt powinien być pełnowartościowy. Otóż nie jest. Telewizja dostarcza nam produkt o zaniżonej wartości po zawyżonej cenie. Może tak robić, bo jej kontrakt z nami jest asymetryczny – my abonament płacić musimy, a telewizja niczego nie musi. Może nadawać, co chce. Jest praktycznie bezkarna i poza kontrolą. A ponieważ jest tylko narzędziem – jak skalpel, którym można odebrać albo uratować życie – wszystko zależy od tego, w czyje trafi ręce. Otóż telewizja dostała się w niewłaściwe ręce i przede wszystkim przestała być publiczną… A tu jest ciąg dalszy

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Zgadzam się – jak rzadko

  1. miałam to samo odczucie – pełna zgodność. Ani ona publiczna, ani moja. Realizuje potrzeby wyimaginowanej grupy docelowej składającej sie z półgłówków na zmianę z imbecylami. Wszystkich o jednym słusznym rodowodzie.
    Z przykrościa powiem, że podejrzewałam tych panów o więcej…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.